Далия

Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1656 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Далия

Мнение от Emilly1212 »

Прекрасни са!!! :potekoha: Марго, :tzeluvka: :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Далия

Мнение от kali »

За далиите от семена, които си захванах тази година ми казаха, че били за един сезон и не правели грудки. Днес обаче вадех едно цвете до далия и се натъкнах на грудка. Изрових всички далии и всичките направили грудки. Ще ги съхраня, но дали ще покарат, като са от семена? :hmmm:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Далия

Мнение от Аника »

kali написа:За далиите от семена, които си захванах тази година ми казаха, че били за един сезон и не правели грудки. Днес обаче вадех едно цвете до далия и се натъкнах на грудка. Изрових всички далии и всичките направили грудки. Ще ги съхраня, но дали ще покарат, като са от семена? :hmmm:
Кали, виж тук
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 05#p172012
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Далия

Мнение от kali »

Благодаря ти, Аника! Ориентирах се. Ще садя от тези грудки, май. :D
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Далия

Мнение от краси кубарелова »

По- миналата година насях семена от далии и бях много учудена, че наесен бяха направили грудки. Тази пролет садих грудките, цъфтяха, доволна съм. Върнах се назад в темата, можело и да не се вадят грудките, но ако времето се задържи хубаво още десетина дни- ще ги извадя. Ако не успея- догодина със сигурност мога да кажа презимуват ли грудките на далии във Варна.
Светът е пълен с непознати хора...
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Далия

Мнение от kali »

Краси, днес на пазара си купувах семена за марулки и продавачката ми каза, че от семена далиите правели грудки, но от засетите грудки, на далиите от семена се различавали по цвят, избледнявал цвета и ставали по-малки. При теб как беше, същите ли далии разцъфтяха, а иначе сигурно във Варна ще могат да презимуват в почвата. Пробвай.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Далия

Мнение от краси кубарелова »

Същите си бяха, даже имам чувството, че тази година бяха по- едри и повече цветовете им. Както вървят нещата, тази година няма да ги извадя, пък каквото сабя покаже!
Светът е пълен с непознати хора...
незабравка

Re: Далия

Мнение от незабравка »

краси кубарелова написа:По- миналата година насях семена от далии и бях много учудена, че наесен бяха направили грудки. Тази пролет садих грудките, цъфтяха, доволна съм. Върнах се назад в темата, можело и да не се вадят грудките, но ако времето се задържи хубаво още десетина дни- ще ги извадя. Ако не успея- догодина със сигурност мога да кажа презимуват ли грудките на далии във Варна.
Да,при мене миналата зима презимуваха и тази пролет покараха и цъфтяха,но доста по-късно от тези,които бях прибрала и форсирала рано напролет в саксийки в оранжерията и после прехвърлих в градината.Ама тази есен нямах време и всички останаха в градината,да видим напролет .Може да се натрупа малко мулч върху им,ще им е по-топло. :daaa:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Далия

Мнение от daxc »

Ще споделите ли на каква дълбочина се засаждат грудките на далията?
На едно място по една грудка ли се слага или по няколко?
През какво разстояние е хубаво да се засадят грудките?
Преди да се засадят грудките, хубаво ли е да се накиснат във вода?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Далия

Мнение от bibi »

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”