Далия

Публикувай отговор
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 476
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Далия

Мнение от valia.l »

Далиите ми от днес!
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Далия

Мнение от ninkatatata »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Далия

Мнение от bibi »

Ох,че красивиииии.Аз не мога да ги съхранявам през зимата и затова се отказах от тях.Есен ги прибирам в мазето и до пролетта те изсъхват и нищоооо.В саксии с пръст ли да опитам :hmmm:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Далия

Мнение от Skio »

bibi написа:Ох,че красивиииии.Аз не мога да ги съхранявам през зимата и затова се отказах от тях.Есен ги прибирам в мазето и до пролетта те изсъхват и нищоооо.В саксии с пръст ли да опитам :hmmm:
Zastoto si mi sviknala na lat.bukvi>>opitay da gi vadish kato edno kvadratche zaedno s prystta i da gi syhraniavash
obyrnati nagorte ,na temperatura ne po-niska ot 2°>>star shotlandski trik ;) :stiskam: :stiskam:
...............
Maleeeeeeeeeeeee,takiva dalii pokazvate ,napravo mi tupka syrzeto ,komplimnenti,komplimnenti,komplimnenti.
komplimnenti na vsichki vas....................,нo пишeтe им имeнaтa, бe xopa :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
deska825
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Май 7, '15, 16:13

Re: Далия

Мнение от deska825 »

Аз имам едно въпросче. От няколко дни листата на една от далиите започнаха да вехнат и леко да почерняват. От какво може да се получава така, че за първи път ги отглеждам и не мога да разбера какво се случва?
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Далия

Мнение от макс »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Далия

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Леле, Макс!!! :potekoha: :potekoha: :potekoha: Тази далия е просто зашеметителна!!!
Като я извадиш, ако има някое парченце, без което ще можеш, моля ти се!!! :angel2: - за bibi.
bibi написа:Ох,че красивиииии.Аз не мога да ги съхранявам през зимата и затова се отказах от тях.Есен ги прибирам в мазето и до пролетта те изсъхват и нищоооо.В саксии с пръст ли да опитам :hmmm:
Биби, място за далии имам в мазето. Нямам в двора. Пращай да зимуват - 102% успешно - гледай ги, показвай снимки и ще им се радвам наготово. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Мазето ми е под нивото на терена. Зиме когато е празно, никога не пада под нулата. Лете на сянка да е 40 гр., в мазето, където летуват лалетата, не става повече от 21-22 гр. 8-) Щом туфата с пръст далия от Кика изкара зимата здрава и читава, и твоите ще се опазят. ;) :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Далия

Мнение от макс »

Мерка разбира се на есен щом я извадя ще ти пратя :daaa:
dg2012
Кана кафе
Мнения: 544
Регистриран на: Авг 15, '13, 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Далия

Мнение от dg2012 »

Здравейте! За първи път гледам далии и вървяха чудесно до преди 10-12 дена когато заминах за седмица (сега са съсипани и най -вероятно скоро ще ги извадя). Засадени са на вилата и ги поливах обилно 2-3 пъти седмично. Ако някой може да сподели как е най добре да се съхраняват грудките, ще съм много благодарна! За съжаление любимата ми лилава от 1ва снимка е сред жертвите :( Ето и някой от тях (от преди да замина) :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
daskal77
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Яну 20, '15, 21:01
Местоположение: Пловдив

Re: Далия

Мнение от daskal77 »

И при мен сезонът приключи след последната буря, която ни повали голямо дърво, а какво остава за крехките далии.
Последни снимчици...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ще ги оставя още малко в земята и ще ги вадя.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”