Далия

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Далия

Мнение от Skio »

Цялo лятo kъcax изгopeлитe бyтoни :ufff: и ми тekoxa лигитe пo вaшитe cyпep, cyпep, cyпep далии, нo и нa мeн ми зaпoчнa “далиeвият ceзoн 2015” в kpaя Ceптeмвpи ,yeppeee :lol:

Изображение

Далиятa e Amanda oт cepиятa Karma

Изображение

Bчepa ,kaтo koлeднo дъpвo e :ieeemyzh:

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Далия

Мнение от bibi »

Лелеее Скио,направо ми взе ума. :o :shock:
незабравка

Re: Далия

Мнение от незабравка »

Малко летни снимки на моите ниски далийки.Е ,поизгризани са тук таме от щипалките,но няма как! :D



Изображение



Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
daskal77
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Яну 20, '15, 21:01
Местоположение: Пловдив

Re: Далия

Мнение от daskal77 »

Незабравка, много са красиви! А тази идея със засаждането в щайга много ми допада. Ще я копирам тази пролет, ако позволиш. :oops: Има ли някаква тайна в засаждането на грудките по този начин? Благодаря ти!
незабравка

Re: Далия

Мнение от незабравка »

daskal77 написа:Незабравка, много са красиви! А тази идея със засаждането в щайга много ми допада. Ще я копирам тази пролет, ако позволиш. :oops: Има ли някаква тайна в засаждането на грудките по този начин? Благодаря ти!
Благодаря!Щайгите ,взети от приятел-собственик на плод-зеленчук са много удобни .Застилам ги отвътре с водопропускливо фолио против плевели,може и геотекстил да използваш.Тези щайгички са от тънки дъсчици и за едно лято дъната им изгниват.Затова наесен хващам в четирите края фолиото и премествам грудките,заедно с песъкливо-торфената почва,в която са засадени и местя в нова касетка,която съхранявам на закрито и напролет отново ги изкарвам в градината.Внасям в почвата Осмокот Екзакт-6 месечен,малко тор от калифорнийски червей и започвам да поливам.
Lois

Re: Далия

Мнение от Lois »

И така с щайгите ли ги гледаш цяло лято? Не ги ли закопаваш в градината? Стига ли им тази дълбочина да се развиват? Доста интересна идея, ще взема и аз да опитам :) само че моите далии са от огромните, стигат и до два метра някои, не вярвам да станат в щайга....
Аватар
daskal77
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Яну 20, '15, 21:01
Местоположение: Пловдив

Re: Далия

Мнение от daskal77 »

незабравка написа:
daskal77 написа:Незабравка, много са красиви! А тази идея със засаждането в щайга много ми допада. Ще я копирам тази пролет, ако позволиш. :oops: Има ли някаква тайна в засаждането на грудките по този начин? Благодаря ти!
Благодаря!Щайгите ,взети от приятел-собственик на плод-зеленчук са много удобни .Застилам ги отвътре с водопропускливо фолио против плевели,може и геотекстил да използваш.Тези щайгички са от тънки дъсчици и за едно лято дъната им изгниват.Затова наесен хващам в четирите края фолиото и премествам грудките,заедно с песъкливо-торфената почва,в която са засадени и местя в нова касетка,която съхранявам на закрито и напролет отново ги изкарвам в градината.Внасям в почвата Осмокот Екзакт-6 месечен,малко тор от калифорнийски червей и започвам да поливам.
Е, супер, благодаря ти за идеята! И аз ще посетя близкия плод и зеленчук. :)
Lois, мисля, че идеята е подходяща за мини сортовете далии. Големите, яки корени ще обърнат щайгата, а може и да я счупят. Ето ти повод да си купиш и минита. ;)
незабравка

Re: Далия

Мнение от незабравка »

Lois написа:И така с щайгите ли ги гледаш цяло лято? Не ги ли закопаваш в градината? Стига ли им тази дълбочина да се развиват? Доста интересна идея, ще взема и аз да опитам :) само че моите далии са от огромните, стигат и до два метра някои, не вярвам да станат в щайга....
Добре са развиват,цяло лято са в щайгите , :nod: но моите са все минита.
Lois

Re: Далия

Мнение от Lois »

Моите минита нахраниха охлювите и от тогава не купувам :(
незабравка

Re: Далия

Мнение от незабравка »

Lois написа:Моите минита нахраниха охлювите и от тогава не купувам :(
При мене този проблем в охлювите се реши със сините гранулки-Вениш. :nod: Обаче от щтипалките няма спасение- :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”