Рододендрон в градината

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Рододендрон в градината

Мнение от dobis »

Може да се карате , но тя си заслужава отделна тема. Не е така отрупана с цвят като купешките , за първи път цъфти , мъник е още , но е герой , слезе от планината и се справя и в градината. Все пка наше цвеКйе е , българско...и ухае много приятно, чудесен мед става от цвета й.
Изображение
Изображение

nadin написа:Ето и тука да пусна този линк с информация за различните сортове азалии и рододендрони. Оказва се че доста се различават различните сортове по студоустойчивост, понасяне на сянка киселинност на почвите и т.н. Има начин да се гледат и при нас но трябва внимателно да се изберат сортовете явно.

http://rslandscapedesign.blogspot.com/s ... %20Hybrids
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рододендрон в градината

Мнение от Виола »

Добис, страхотен е! Има великолепен цвят!
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Рододендрон в градината

Мнение от dobis »

Снимките малко лъжат , още е наситено лилавееща , ще изсветлява с времето до бледо лилаво , но на разпукване на шишарката е направо етърско виолетово :))) радвам се , че успях след незнам колко опита , другата няма цвят , но расте и тя , надявам се догодина ... В почва от гората са , не знам как да я нарека , едно сиво бяло глинесто камъчесто...гадно отвсякъде...но явно такава гадост й харесва. 4 години вече ги дундуркам, зор си беше , признавам...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рододендрон в градината

Мнение от Виола »

Браво на теб! :daaa: Ама почва от борова гора или нормална му слага? Аз вече изгубих 4 от незнание, надявам се с последната азалия да успея. Ако доживее догодина, ще садя и рододендрон.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Рододендрон в градината

Мнение от dobis »

Не , от гората , от нейната , от сипея под буките, това в което си растеше , само дето е затрупано с много шума отгоре, шума не домъкнах...не знам какъв състав има проклетото нещо , което просто не мога да нарека почва ... На друго място почвата им е една червенееща пък, ако дърпам оттам , дано Люксо не влезе, ще копая от там . Поне на цвят е много различна , но зелениката си е една и съща.
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Рододендрон в градината

Мнение от Debi »

Браво Доби, много е красив цвета! :tzvetoman:
Аватар
yves
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Май 17, '10, 23:53

Re: Рододендрон в градината

Мнение от yves »

Здравейте момичета и аз да кажа,че миналата година си взех рододендрон и чак сега цъфна,но му изкопах една дупка и напълних малко с кисела почва (нали такава обичат) и го посадих пак с кисела почва.И тази година беше красота.Наи интересното беше,че от миналата година беше оформило шишарки да цъфти и не мръдна до пролета вече мислех да го изхвърчм и той взе,че цъфна :ieeemyzh: :ieeee:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Рододендрон в градината

Мнение от dobis »

някой не е гледал азалия , че и рододендрон ... но късмета на новака :lol: :lol: :lol: Браво.... с незнание не е стаанала грешката . Растат сега през пролетта , в средата на лятото някъде образуват шишарките на новите връхчета ,на това което е съвсем свежо и зелено и ново сега /азалиите образуват пъпките / и след това наистина заспиват ... шишарките не мръдват изобщо до 3-4 дена преди да се разпукнат...
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Рододендрон в градината

Мнение от evkall »

Имам следния проблем - такива петна по любимата ми градинска азалия и по още една, по рододендроните няма за сега, но моля за помощ, който има идея какво е...
Изображение
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Рододендрон в градината

Мнение от lila »

Напръскай с фунгицид съдържащ мед - прилича на сиво гниене. И да не е сиво - гъбично е. Беше студено и валя.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”