Кана / Canna sp.

Публикувай отговор
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от bp78 »

И аз днес си купих една жълта - имаше ги намалени на Баумакс. В саксията има 5 стебла. Аз живея в Бургас и се чудя дали няма да си презимува в градината? Не ми се заравя и отравя постоянно... засега ще я държа в саксията и мисля да я сложа чак на пролет в градината...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Мария Николова »

bp78 написа:И аз днес си купих една жълта - имаше ги намалени на Баумакс. В саксията има 5 стебла. Аз живея в Бургас и се чудя дали няма да си презимува в градината? Не ми се заравя и отравя постоянно... засега ще я държа в саксията и мисля да я сложа чак на пролет в градината...
По-добре я извади сега от саксията и я засади в земята. :daaa: Като изпълни саксията с коренища в следващите месеци, напролет така ще е заклещена, че няма да можеш да я извадиш и ще се чудиш как да чупиш саксията. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от bp78 »

Благодаря за мнението! Вероятно ще направя точно така. Само дали няма да се прецака цъфтежа ако я преместя веднага? Имам две стебла с пъпки... А за зимуването в Бургас какво мислите?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Мария Николова »

Е, порадвай се. Не зная за Бургас...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от bp78 »

Дал, прекрасни са!!! Особено оранжевата... Ако има в повече на есен бих приютила една грудка :)
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от mucunka »

Моите двуметрови върлини бяха нахранени с бял кристалон и резултатът е налице. Стърчат цветоноси. :ieeee:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от ivanina »

Абе мили цветни момичета , това цвете много ми харесва. Виждала съм го засадено в много от градските градинки в моят град и винаги съм мислила че е многодишно растение-възможно ли е да съм права? :hmmm: Или може да има някакво друго подобно на него :hmmm: :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Мария Николова »

ivanina написа:Абе мили цветни момичета , това цвете много ми харесва. Виждала съм го засадено в много от градските градинки в моят град и винаги съм мислила че е многодишно растение-възможно ли е да съм права? :hmmm: Или може да има някакво друго подобно на него :hmmm: :hmmmmmm:
Права си! :daaa: Многогодишно е. Подобно на далиите, за по-сигурно есен се прибират ризомите (удебелените корени, които са размножителните им органи) и на пролет се връщат в градината. Може да бъде измъчвано и в контейнер, :x но си обича да му е широко и проветриво. За една година може да ти направи огромна туфа. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от milena02 »

Аз се отказах да отглеждам кани, прекалено големи са за моята градина, обаче много обичам това растение. И ходя да си пия кафето в едно заведение с десетки кани покрай оградата. Там собственикът ми разправяше, че изрязвал прецъфтелите цветове и изкарвали нови цветоноси. Това защо ли не ми изглежда възможно?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”