Кана / Canna sp.

Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от lenuza73 »

Браво за красотата Орхидея...и на Дал са хубави ,но и аз като нея все на червено и оранжево попадам :daaa:миналата година имах само червена и жълта ,но не можах да ги съхраня правилно ,направо измръзнаха...и от всичките почти 40 бройки само 6 ми оживяха,но тази година цъфнаха оранжеви :hmmm: :hmmm: :hmmm: странна работа...сега съм ги дала в къщата на сестра ми за съхранение :D ако тя успее да не ги умори като мен,ще видим до година какво ще цъфне..сигурно някоя бяла ще докарам тоя път :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dal

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от dal »

днес ги извлекох с кашоните на двора , на слънце и полях с вода буците с коренищата , както са зимували с пръстта
целта е да изкарат новите поници -тъкво ще се вижда кое е отгоре и кое е отдолу към корена , независимо че старите стъбла стърчат на една педя - нощуват под наелон , а денем на припек :stiskam:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от rumivarna »

Не е ли рано още да се връщат в градината? Аз мислех тази работа да я правя в началото на април. И без това не ми се очертават много възможности по-рано ;) Няма да мога и да ги гъделичкам както Дал със слънчеви бани. Ще ги копам направо и там да си избиват :stiskam:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от dal »

rumivarna написа:Не е ли рано още да се връщат в градината? Аз мислех тази работа да я правя в началото на април. И без това не ми се очертават много възможности по-рано ;) Няма да мога и да ги гъделичкам както Дал със слънчеви бани. Ще ги копам направо и там да си избиват :stiskam:
нищо не гъделичкам , просто миналата година ги насадих директно от тавана в градината и се показаха след месец и половина време , чак се чудех дали не е измръзнало всичко ...
на тях им трябва слънце и вода за да тръгнат поне една седмица , и тогава се садят - иначе април -края май покарали , цъфнали юли края -изместваш цъфтежа с минимум месец и нещо ....
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Cando »

Имам една червена канна, свекърва ми я изпрати преди 3 години и беше средно голяма. Всяка година я садя, но тя не иска да цъфти, а при нея е цъфтяла. Не знам какво не й угаждам - на слънчево място е, поливам, торя и т.н. Всяка година става все по-голяма, грудката вече е с диаметър 60 см и от нея избиват поне 5-6 стебла, но не иска да цъфти :snif: Кажете как дя накарам, тази година съм решила да й дам последен шанс. Мисля да я разделя, знам ли... То канни по магазините много, но аз искам точно тази да накарам да цъфне по сантиментални причини.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от dal »

Кандо , ти къде я садиш , по кое време на сезона пролетта и кога я прибираш?
възможно е ако я садиш в градината , а по обясними причини възможност да ти се открива по късно от тук , та да не и стига времето да цъфне? :hmmm:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Cando »

Ами садя я в градината през април, минава време докато избие, въпреки, че като я садя е леко покарала вече, и я прибирам края на октомври. Ето я

Изображение
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от nadin »

според мен и е малко сянка. Те каните искат доста слънце. Поне при мен тези дето са на сянка също не цъфтят.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Cando »

Ами пече я пряко слънце от сутринта до към 2-3 след обяд, след това не е пак на пълна сянка, а на шарена. Тя нон стоп слънце ли иска :hmmm: Латинките, дето ги сея при нея, цъфтят обилно без проблеми.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Lizi »

каната иска много слънце и вода
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”