Градински мак /червен/

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Градински мак /червен/

Мнение от Satori »

Такова смятам да засаждам в градина, мястото е леко планинско, край София. Ще имам малка площ за градинарско вихрене, засега желанията са ми макове и маргарити. някакви макмчета видях разсад. Нещо специално? Търся сдъвкана информация. :liubov:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Градинсик мак /червен/

Мнение от dobis »

Hm, макчетата са различни , има многогодишни , има и такива рошлйовци, едногодишни , но после сами се сеят, та могат да минат и за многогодишни. Поне техните семена се ползват много успешно за сладкиши , по определен начин наранени , се ползват и за разни други работи.... :mrgreen: Има ги в розово , червено , лилаво, много бледо почти бяло , има ги в по рехав вариант , но има и много кичести от тях, като хубав пълен градински божур са...но е малко късно за тях, те вече наникнаха, зимуват си в почвата и не искат допълнителна занимавка, а са красиви като нацъфтят...но нещо не понасят местене. Идея нямам какви разсадчета си изровила, но пробвай , няма да те заболи много глава от 2 стръка...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Градински мак /червен/

Мнение от Satori »

Хехе, аз още не съм ги купила разсадчетата, но не ми пречи да пробвам с онова, което намеря. Благодаря ти :dovolen:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Градински мак /червен/

Мнение от dobis »

а за семена , свиркай налято ... много хора ги гледат в градините си , по точно не ги изкопават сега :)))
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Градински мак /червен/

Мнение от Satori »

:tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градински мак /червен/

Мнение от calico »

При мен един градински мак вече трета година прави някаква розетка листа, и те после леко и неусетно пожйлтяват и се скрива. така следващата пролет па. не цъфти и не умира, що така?
Баха два - бял и червен, купени от Стралиция, единия се затри и изобщо не прокара, не знам кой от двата. но и този не ще да цъфти. Да взема да го изхвърля ли, що ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Градински мак /червен/

Мнение от Titi »

Хайде да пооцветя темата със снимки. На майка ми мака, гледа го от доста години, много е висок и с много едри цветове, по-едри от божур.
Изображение

Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Градински мак /червен/

Мнение от Satori »

Тити, и на такова бих се навила :dovolen: Прекрасно е. Макът май ми е любимо цвете. Тия дни гледах едни едри градински, и едни дребни, вероятно саморасляци, оранжеви. Но май за градината ще търся едри, въпреки че обичам по-дребните варианти на цъфтящите цветя.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 737 пъти
Получил благодарност: 1312 пъти

Re: Градински мак /червен/

Мнение от ljuboznatelna »

Моят мак е почти червен, затова съм тук :dovolen: На снимката само изглежда оранжев :dovolen: Мината година го садих - купен от Баумакс. Чак сега цъфна. Голям е калкото дланта ми, листата му също са огромни обаче :D

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Градински мак /червен/

Мнение от Blue sky »

много е готин, такъв рошав :ieeee: моят е обикновен, но има пчелички :lol:

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”