Латинки

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Латинки

Мнение от Satori »

Влязох аз в едни филми, ама нейсе. Латинки. От семена.

Поддържам леко влажна почвата /пулверизирам обилно всеки ден/, като съм ги поставила плитко под повърхността. Ще ги слагам на парапета на северозападен балкон - т.е. може и да виждат по малко слънце.


Моля, споделете - за колко време покълват/зацъфтяват?
После как да ги поливам - като петунии ли?
Има ли нещо по-особено, предивд туй, че четох, че въшките ги обичали.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Латинки

Мнение от dobis »

За въшките , не знам , но аз ги обичам много , паса ги с кеф :hihihi: леко парливи са цветчетата ...мммммм...слагай семената направо в сандъка , те поникнаха вече , малко си закъсняла, но бързо дръпват , за седмица надигат и после нормално гледане , щом е бабешка китка , какво да му мислиш много, не завивай , не топли , на въздух , само да не са подгизнали, влажна почва , но не мокра ... не ги бърка и на средна сянка за нормален живот, докато поникнат на слънце и после ги мести сандъците , по- скоро ги бърка многото слънце, не могат да издържат пека на мушките и дъвките.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Латинки

Мнение от Satori »

Успокои ме ти отвсякъде :tzvetentze: Единствено немога да осигуря слънце, докато поникнат. На сянка са, дълбок север. После ще ги преместя на северозапад. Ако ги поставя сега на парапета, първият по-силендъжд читай, че е отнесъл и семена, и гявол.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Латинки

Мнение от dobis »

това за сянката никак не е добре ... обмисли го , че може да " блатясат" , да изгният де , преди да са сторили хоптири...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Латинки

Мнение от Satori »

dobis написа:това за сянката никак не е добре ... обмисли го , че може да " блатясат" , да изгният де , преди да са сторили хоптири...
:hmmm:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Латинки

Мнение от Cando »

Латинките обичат слънце, иначе се издължават и растат само на листа. На сянка почти няма да цъфтят.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Латинки

Мнение от ravik »

Аз моите ги гледах на северна тераса, друга нямах, слънце ги виждаше сутрин до към 10-11. След това сянка.
Ето малко снимчици :mrgreen: :
Изображение
Изображение
И от мен съвети малко :D - първата година ги правих на разсади, в чашки и т.н. и после местех в сандъците. Втората година директно в сандъците и така хем е по-лесно, хем няма смисъл от разсади да обгрижваш - разлика няма в растежа. Поливаш и ториш редовно (на места пише, че не обичали торенето - това за мен не е вярно; най-обилен и масов цъфтеж имах след торене). Ароматът на латинки ми е любим. :sheart:
Листните въшки наистина са голяма напаст, но аз поливах редовно с разтвор на моспилан - мори ги безотказно. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Латинки

Мнение от Satori »

Много ми харесват. Аз няма да торя и да поливам редовно с препарат, ама докъдето го докарат :mrgreen: Сега съм ги сложила на западен прозорец, отвън.
dal

Re: Латинки

Мнение от dal »

латинката е едно таковая нящо дето тамън порастне и леко почва да съхнат листоци оттук оттам. тамън улучиш дозата да не съхне и хваща въжки.
точно се ядосаш на въжките и тя цъфнала! :D после продължава да цъфти , нормално е да си купиш ниска латинка ,а тя да стане метър и 20 с вдигнати ръце.Решаваш да я подстрижеш , и нови листа и пак цъфти. Иска слънце ама и на запад е добре , мирише хубавко и свежо.
Можеш да си събираш семена , и без това те са обилна порция от боклука под сандъците / бордюра.
И все пак , хващам една латинка и една петуния и почвам да ги гледам втренчено.
И петунията накрая печели.
Не знам що :D
майка много обича латинки аз и купувам семена а тя скришом ги бучи из моите сандъци , и те така ; кофти е гащено оранжава латинка на червени петунии някак , но се търпи в името на мира :lol:

на снимката-латинка и жълтур някакъв с общи усилия морят клематис с незнайно име
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Латинки

Мнение от Blue sky »

Ода за латинката :lol: присъединявам се към казаното, както и към това, че ароматът й е страхотен :sheart: неизвестният жълтур е Биденс, клематиса няма как да го позная :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”