Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

сюзан написа:bpetrova, благодаря много за отговора. :tzvetentze:
Днес направих защита, значи не съм сбъркала.

А може ли да споделите каква защита направихте...събирам различни идеи за това, каква защита може да се направи. Ако не е проблем, разбира се! :daaa:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Аз имам един въпрос относно защита. За пръв път от две години/откакто имам магнолии/ закъснях със защитата...А имам една новозасадена магнолия и въпросът ми е дали от днешните -5 градуса може да и е станало нещо? Утре вече ще им правя завивка, но тези дни студът ме изненада и нищо не направих като хората.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от сюзан »

Аз също закъснях със защитата. Вчера временно сложих голяма пластмасова бутилка, но се страхувам да не задържа много влага . Оставих я без капачка.
Така успешно са зимували резници от хортензия.
Чудя се дали днес да не сменя бутилката с кашон, отгоре с надупчен найлон. Или да направя укритие от 3 пръчки, обвити с чувал, като палатка.
При нас, обикновено зимата е мека, а и в дворът е завет и не съм имала измръзване, но пък не съм имала магнолия досега.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1621
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Бобсъна »

До -15 не я мислете... :ieeemyzh:
Изображение
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

Останали са не покрити само Грандифлора и Джени..Грандифлора затрупа сняг..Но м. Джени трябва да покрия задължително, тя и без това е счупена пристигна..Аз пъхам в бутилката пръчка през отвора, , тя стърчи навън, поддържа да не изфучи бутилката, , в отвора пъхам намачкан найлон или хартия.., хем пръчката да не се мотае, хем вместо къпачка, хем въздух малко , но влиза
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Аз досега магнолии не съм защитавала,били са по 50 см при засаждане.А съм на 820 м.,градината е открита и едни фъртуни се гонят из нея.Най-голямата ми магнолия дори е засадена на голямо течение.До сега са страдали само от тазгодишните две слани ,които направиха на парцали цветовете им и нежните листенца.Но,дори и да съм искала,не виждам как бих могла да ги завия.
Естествено,не казвам че е грешно или излишно да се позавият с дишащи материали малки магнолии.А по-скоро -че магнолиите са издържливи по нашите места.Моите са и най-простите,де,не са някакви велики селекции.
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elitka »

Аз също за пръв път имам магнолия. Засадих я в земята в края на октомври, висока е около 50-60 см. и не мисля да и правя каквато и да е зимна защита. Дано устиска тая зима, защото мисля, че само първата зима навън е малко рисковано. Ще видим на пролет дали е оцеляла и дали ще цъфне :stiskam:
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

Зависи каква е магнолията.Пишат, че първата година всички видове магнолии укриват с нещо..Голямата си магнолия Сюзън първа есен вече не завих, само превързах клонките, притиснах ги към стъблото, както препоръчват за туите, сняг да не ги чупи. Вчера видях, че пъпките и не са замръзнали, .Даже не и сложих "шапка" от найлонов плик, като на сирийски люлек :D .."Краката" на люлека и на магнолията първо затрупах с орехови листа, после засипах с торф..
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от stefan_doc »

Аз слагам около растението (когато е младо и съответно още ниско) пластмасов бял протектор под формата на цилиндър с диаметър около 15-20 см. и височина 30-40 см.
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

Aз прибирам стъблата със сезал, нахлузвам автомобилна гума,като гледам горе-долу корена да е в средата,пълня гумата със сухи коси от декоративни треви каквито имам в разсадника-,после палатка от три бамбукови колчета и увит около тях агротекстил.Това го правя не за магнолиите по принцип,те си зимуват добре,но например за камелиите,маслината .цезелпинията,трахикарпуса .
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”