Магнолия/ Magnolia

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мария Николова » съб апр 14, 2018 7:49 pm

Градска, не съм виждала до сега магнолия с толкова ... въздушна, нежна багра. :sheart: Струва ми се, че може да я чуеш как диша.
Прекрасна е, прекрасна! :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор
Регистриран: ср ное 13, 2013 4:08 pm

Мнение от макс » съб апр 14, 2018 8:01 pm

много красота ,голям кеф за душата :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: ,момичета имате прекрасни красавици
ето и моята душица
Изображение

и Дженито от есента и тя ще ме зарадва
Изображение

Потребителски аватар
Polin
Кафевар/ка/
Регистриран: нед ное 15, 2015 9:55 pm

Мнение от Polin » съб апр 14, 2018 9:54 pm

Оххх, тези магнолии така са ми легнали на сърцето,... :slove: :slove: :slove:
Зашеметяващи са ви, момичета :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Еви, омагьосваща,...самата прелест, направо ме разби :sbrokenheart: :sbrokenheart: :sbrokenheart:
:tzeluvka: :tzvetentze:

Потребителски аватар
pepelqshka71
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 11:42 am

Мнение от pepelqshka71 » съб апр 14, 2018 10:11 pm

Аз се пробвах с грандифлората неуспешно. Зимата не издържа в нашия край.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"

Потребителски аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Мнение от Тутти » нед апр 15, 2018 3:47 pm

Първата снимка е на магнолия Black tulip. На три години. След прецъфтяване, ще й резна връхчето, защото вече трябва да се разклонява и да прави корона.

Изображение

Ето цвета в едър план, наистина е разкошен, но все още като не е масов цъфтежа и на фона на останалите големи вече магнолии, тази не ми е фаворит.

Изображение

И жълтата Elisabeth разцъфна. Тази година е по-голяма и вече започва да става силна.

Изображение

За първи път ми се случва да се налага поливане на магнолии докато цъфтят. Земята направо пресъхна и цветовете бързо започнаха да се ронят. Днес вече поляти и с облачното небе, оронването спря. Не се сетих по-рано да ги полея, щях да им се радвам по-дълго.
Мисля, че тази е Magnolia Liliflora, има осезаем приятен аромат. Тя не успя да пресъхне и много весела изглежда.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последната снимка е на магнолия Соланж, много я харесвам заради искрящото розово. Май това ще е за тази пролет по магнолиево време от мен.

Потребителски аватар
Breda
Двойно кафе
Регистриран: чет апр 21, 2016 5:41 pm

Мнение от Breda » нед апр 15, 2018 4:37 pm

Kia_i написа:
съб апр 14, 2018 1:54 am
Здравейте. Много ми се иска да си посадя една Грандифлора в двора, но имам съмнения ще оцелее ли зимата. Някой има ли впечатления дали този вид издържа в софийско? И ако да, къде може да се закупи?
Струва си да опиташ :syes: Моята е на 350 м н.в ,брулят я свирепи ледени ветрове,и зимите са тежки много често,само първата година беше със защита -агривело и кокос на корените. Расте бързо,декоративна е през цялата година,а цъфтежът е просто изумителен,огромни цветове.Няма такова силно и опияняващо ухание на нито едно цвете,поне в моята градина

2015 току що засадена

Изображение

2018

Изображение

Изображение

Изображение

Оля
Виенско кафе
Регистриран: ср яну 18, 2017 8:56 am

Мнение от Оля » нед апр 15, 2018 4:57 pm

Много красиви са ви магнолиите момичета :daaa:

bpetrova
Кана кафе
Регистриран: пет май 06, 2016 7:40 pm

Мнение от bpetrova » нед апр 15, 2018 6:17 pm

Изображение
Magnolia Sunsation

gevkati
Виенско кафе
Регистриран: нед фев 03, 2013 1:10 pm

Мнение от gevkati » нед апр 15, 2018 10:04 pm

Много красиви! Браво на всички! До преди 5 дена бях убедена, че никога няма да се боря с магнолии( студ, мъгли, вяровита почва), но вие ме подкокоросвате с тези феерични видения...няма да устоя

dar
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет окт 24, 2014 4:30 pm

Мнение от dar » нед апр 15, 2018 10:24 pm

Чудесни са!

Потребителски аватар
clock
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон сеп 19, 2016 1:31 am

Мнение от clock » нед апр 15, 2018 10:29 pm

bpetrova, цветът на Magnolia Sunsation е разкошен! Една от мечталките ми е, а сега, след твоята снимка още повече ми харесва.

Ето моята Magnolia Daybreak. Не са се отворили всички цветове все още, но първият цвят почти опада и явно няма да успеят да се отворят всички едновременно. Тутти ми дава идея, че може би от сушата прецъфтяват цветовете толкова бързо. Утре ще полея и моите, дано позадържа цветовете по- дълго време.

Изображение

И Magnolia Yellow bird се готви да зацъфти.

Изображение

Изображение
Изображение

Kia_i
Kафенце
Регистриран: съб апр 14, 2018 1:49 am

Мнение от Kia_i » пон апр 16, 2018 9:56 am

Страхотна е! И колко бързо се е развила! На мен обаче ми трябва за н.в. 650м. Май е малко множко за този вид. А корените и предпазването от зимата как точно става?
Breda написа:
нед апр 15, 2018 4:37 pm
Kia_i написа:
Здравейте. Много ми се иска да си посадя една Грандифлора в двора, но имам съмнения ще оцелее ли зимата. Някой има ли впечатления дали този вид издържа в софийско? И ако да, къде може да се закупи?
Струва си да опиташ :syes: Моята е на 350 м н.в ,брулят я свирепи ледени ветрове,и зимите са тежки много често,само първата година беше със защита -агривело и кокос на корените. Расте бързо,декоративна е през цялата година,а цъфтежът е просто изумителен,огромни цветове.Няма такова силно и опияняващо ухание на нито едно цвете,поне в моята градина

2015 току що засадена

Изображение

2018

Изображение

Изображение

Изображение

Kia_i
Kафенце
Регистриран: съб апр 14, 2018 1:49 am

Мнение от Kia_i » пон апр 16, 2018 10:23 am

И на мен ми трябва за такава височина. Ще пробвам значи. А зимата увивате ли я по някакъв начин или? И също расте ли на височина или оцелява? Аз си мислех че проблема идва от измръзването на корените, но може да греша.
Margaritenia написа:
съб апр 14, 2018 8:43 am
Kia_i написа:
Аз имам Грандифлора, вече трета зима оцелява при мен като през зимата 2016/2017 имаше температури при нас около -22 С за близо две седмици. Засадена е 700 м надморска височина, на пълно слънце и никакъв завет...даже цъфти последните 2 години. Купувана е от Про Плантс.
Ето я снимана през декември 2017:
Изображение

А тук е юли:
Изображение

Четох в сайта на някакъв американски разсадник, че всъщност не студа ги мъчи грандифлорите, а липсата на влага за корените през зимата, когато земята замръзне, защото сокодвижението в растението не спира.

Потребителски аватар
Margaritenia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm

Мнение от Margaritenia » пон апр 16, 2018 10:52 am

Според мен расте и на височина и на широчина. Мулчирам й корените с иглолистни кори и иглолистен мулч. Не съм я завивала с нищо. След тежката зима от 2016/2017 през пролетта листата й бяха покафенели, но след известно време се оправиха. След засаждането я бяха нападнали акари и трудно тръгна, но сега е в добра форма :P

Ето я в 2015 април
Изображение

А това е 2017 юли
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение

Потребителски аватар
Breda
Двойно кафе
Регистриран: чет апр 21, 2016 5:41 pm

Мнение от Breda » пон апр 16, 2018 1:32 pm

Kia_i,
смело засаждай магнолията си,сега е времето,за да направи хубава коренова система до зимата,тори през 2-3 седмици с кисела тор и поливай обилно,много обича водата. През зимата не я завивай,просто си вземи една кокосова мулч-шайба https://bauhaus.bg/kokosova-mulch-shayba-25cm и защити корените за твое спокойствие,аз бях я покрила с торба-агривело първата година,но сега смятам,че е нямало нужда.Миналата година издържа на -23 доста продължително време,в бонус и влажен ледовит вятър,че съм на 15 км от морето, без защита на корени и корона.Доколкото съм чела има различни сортове,но не съм запозната.На моята си пишеше само Грандифлора.На Маргаретиния магнолията е много хубава,забележи долната част на листата- кадифено -кафяво.При мен става кафяво през лятото,но не толкова контрастно,а зимата избледнява, а когато има този контраст е страхотно.

Отговори

Върни се в “Градински цветя и растения”