Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от maleas »

Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

maleas написа:Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.Ле-ле..като се вгледах, те даже тръгнаха в ръст..Погледни тази пръчка Джини дала долу леко издънчица..И другата Джини до точката на ръст -също..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Яну 7, '17, 23:28, променено общо 1 път.
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от maleas »

alina написа:
maleas написа:Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.
Благодаря Алина :tzvetentze:
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

maleas написа:
alina написа:
maleas написа:Все още не им са готови местата за засаждане, за това купувам малки, а и да мога да си ги пренеса до тук. Пресадих ги в тройно по-големи саксии от тези в които дойдоха. Въпросът е, дали да не ги преместя на топло?
Не, не ги изнежвай. Само сложи под саксиите нещо, като пенопласт, ако пода е с плочки за да не замръзнат корените. Почвата да не изсъхва, но не е мокра за да не изгният корените , и да не варовита.
Благодаря Алина :tzvetentze:
Магнолиите цъфтят през студеното време..Стане ли топло, тези пъпки , които не успеяват да цъфнат, изсъхват и падат..и дават път на нови пъпки, листа или клонки.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Някой поръчвал ли е от разсадник "Зелен дом"....говорих със служител и той ми каза, че ще предлагат Blue Opal в 4л контейнер 50-60см за 55лв. Ако някой има впечатления от този разсадник, нека сподели. Не знам дали да им вярвам, защото положението е 'парен каша духа"
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Някой притежава ли Magnolia denudata Yulan? Намерих една на Бг-пазара, но имам Magnolia denudata Double Diamond и се чудя дали всъщност не са една и съща... :hmmm:
Ако някой има първата, нека сподели впечатления по желание! :daaa:
Deleted User 2919

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Deleted User 2919 »

bpetrova написа:Някой притежава ли Magnolia denudata Yulan? Намерих една на Бг-пазара, но имам Magnolia denudata Double Diamond и се чудя дали всъщност не са една и съща... :hmmm:
Ако някой има първата, нека сподели впечатления по желание! :daaa:
Май, си права: едно и също.Magnolia denudata 'Double Diamond'
Yulan-Magnolie

botanisch: Magnolia denudata 'Double Diamond'
deutsch: Yulan-Magnolie 'Double Diamond'
https://www.praskac.at/yulan-magnolie/m ... le-diamond" onclick="window.open(this.href);return false;
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Прехвърлям тук отговора си за най-надеждни разсадници, от които можем да си вземам магнолии.
Аз имам 24-25 сорта магнолии, всички купувани от тук засега.
Като най-надежден разсадник препоръчвам Про Плантс. От тях имам 3 магнолии с тенденция за поне още 3-4.
Тези три сорта са Cleopatra, Satisfaction и Lennei Alba. Cleopatra беше 2.20м на цена 72лв, когато я взех. В момента има 20-на пъпки и да се надяваме, че няма да измръзнат и ще покажа снимков материал. Останалите бяха по 31лв на 1.50-1.60м. Те имат по няколко пъпки, но съм доволна и от цената, и от вида им.
Про Плантс ще предлагат Black Tulip, но не знам за други сортове, защото очаквам да ми пратят сортов лист.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Моите магнолии са също от Про Плантс,единадесет броя,но като сортове са четири.Нямам загуба на нито една,обаче всичко садя директно в градината през пролетта.И Black Tulip насадих миналата година,пролетта имаше пет цвята,сега е отрупана с много пъпки,порасна.И цените са прилични,и растенията са жизнени.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Тутти написа:Моите магнолии са също от Про Плантс,единадесет броя,но като сортове са четири.Нямам загуба на нито една,обаче всичко садя директно в градината през пролетта.И Black Tulip насадих миналата година,пролетта имаше пет цвята,сега е отрупана с много пъпки,порасна.И цените са прилични,и растенията са жизнени.
Про Плантс ги аклиматизират една година, затова няма загуби. А мога ли да попитам какви сортове са тези четири? То място няма, ама аз продължавам да трупам. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”