Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от johnstalker »

dora написа:Джони , поклон и мерсаж.
Поклон за усилието и мерсаж за споделянето.
Ще кажа само ,че аз от година си къпя с това количество тор и вода около 50-60 парчета.
Технологията е : пълня мивката и .....по 5- 6 саксийки наведнъж. :hihihi: :lol: :lol:
Всъщност, и аз ги киснех в един голям леген, ама там нема никаква динамика и е доста скучно. Но, предполагам, че когато саксиите ми с орки минат 100 парчета, ще требе да мисля за някакво подобрение :) :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Щирлиц доложи

Мнение от lila »

Разузнаването работи - информацията сурнах от секция "хибискуси"
Titi написа:Смятам довечера като се прибера от работа да изкарам всички хибискуси на терасата. Сега прегледах температурите, нощните вече няма да стигат такива ниски граници, най-много до 6 градуса да паднат някоя нощ, но това не е опасно. Даже ще си тръгна по-рано от работа, че да я свърша тая хубава работа :ieeee:
Вадете орхите на въздух - и да не забравяте да опръсквате :D Температурните разлики са много добри за формиране на цветоноси, между другото :tzvetentze:
Цъфтели дувари с орхидеи на всички :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Щирлиц доложи

Мнение от ravik »

lila написа:Разузнаването работи - информацията сурнах от секция "хибискуси"
Titi написа:Смятам довечера като се прибера от работа да изкарам всички хибискуси на терасата. Сега прегледах температурите, нощните вече няма да стигат такива ниски граници, най-много до 6 градуса да паднат някоя нощ, но това не е опасно. Даже ще си тръгна по-рано от работа, че да я свърша тая хубава работа :ieeee:
Вадете орхите на въздух - и да не забравяте да опръсквате :D Температурните разлики са много добри за формиране на цветоноси, между другото :tzvetentze:
Цъфтели дувари с орхидеи на всички :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Точно тези дни смятам да извадя всички без фаленопсисите. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от lila »

Тях пък точно защо не?
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от evita »

Аз част от моите фалчета ги изкарах миналата година,но листата после бяха лекинко дехидратирани.Мисля ,че високите темп. и нискатавлажност навън си казаха думата.Тази година си остават вътре.
Навън са-цимбита,катлеи,ванди и едно фалче с цел лабораторни упражнения.Гробията я изакарах,уж цимбидиево,ама и се спаружиха листаците :evil:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от ravik »

Фаловете не ги вадя, не знам защо. Първо, за да не ми прегорят на слънцето листата (предишни години съм имала поражения дори и вътре). И второ, защото май не им е необходима такава температурна разлика. Така че общо взето за тях не виждам смисъл.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Микоактив - Myko Activ

Мнение от lila »

Почти 90% от всички диви и култивирани растения в естествени условия живеят в симбиоза с гъбички, наречени mycorrhizae. Микоактив е биологичен продукт, естествен тор и активатор с незабавно и продължително действие, за подобряване растежа на растенията - повишава устойчивостта към стреса при пресаждане / засаждане. Съдържа mycorrhizal - сформира симбиоза между гъби и растения. Насърчава образуването на здрава и силна коренова система. Може да се използва целогодишно. Съдържа тор NPK (азот, фосфор, калий) 7%-3%-7%. Максимален ефект се постига при внасяне в почвата в сухо състояние и поливане впоследствие. Води до по-ранен цъфтеж.
На 1 л. субстрат 3 гр. Микоактив. Има дълготрайно действие.
Микори́за (гръцки. μύκης — гъба и ρίζα — корен) —симбиотичност на гъбния мицел с корените на растенията. Явлението е описано през 1879 – 1991 години от Ф.Каменски. Като термин „микориза” е описан от Б.Франк през 1885г. Известни са три типа микориза – ендотрофна, ектотрофна и ендоектотрофна.
Аватар
Stefcheva
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Ное 28, '09, 13:11
Местоположение: София

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от Stefcheva »

Лиле,това превод на етикета ли е?
Юлия Стефчева
цъфнали видови
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от lila »

Да, и малко допълнителна информация от производителите. Само никъде не можах да намеря колко точно колко дълго е това "дълготрайно действие". Може да направя запитване тези дни до германката, от чийто магазин го купихме.
Аватар
Stefcheva
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Ное 28, '09, 13:11
Местоположение: София

Re: Ноу-хау / Know-how. Орхидеи - торове, техники.

Мнение от Stefcheva »

Като тор едва ли действието е дълго ,но това което забелязвам е че гъбите растат прогресивно и евентуално умиране по някъква причина може би прекратява действието им.Вчера видях че в чашата с вода и "зрънце" мико има добре оформена мрежа по дъното която вече расте и по стените.Не мога да снимам в момента но е подобно на това-http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... Hyphae.JPGсамо се чудя как ли им дейдтва засушаването в саксийте. :hmmm: Дано германците дадат отговор
Юлия Стефчева
цъфнали видови
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”