Проблеми с нашите орхидеи

Публикувай отговор
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от nel4o »

Тук евентуално да се съветваме относно проблемите при отглеждането на безценните ни орхидеи :)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от lila »

Ами хайде да се засъветваме - аз съм отворен към чужди мнения човек - друг въпрос е дали и доколко се съобразявам с тях ;) И така - въпросния Aerangis Fastuosa - http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=14&t=21#p211 , с цветоноса - да го качвам ли (на върбата) или да го оставя в саксия?
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от nel4o »

Ми те аерангисите са вандови... та сигурно може. При мен виреят по-добре в кори и саксия :)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Blue sky »

Моля да ме посъветвате - нали навреме се излекувах от орхи манията, оставих си само двечки - максилария пикта, заради аромата и целогине кристата, защото ми беше първата и мноооооого я харесвам. Обаче, не се грижа добре за тях :oops: Цяло лято ги пържих на 40 градуса на слънце, едва едва съм ги поливала, кажи речи веднъж на месец, че и по-рядко. Бяха се сбръчкали, ужас. Сега са на стълбището на разсеяна, убита светлина за няколко часа, поляти и взеха че се изпънаха. Даже целогинето пуска булба, максиларията и тя нещо вади, още е рано да се каже, но залагам на булба, цветонос едва ли съм заслужила :oops: . Та кажете какво всъщност да ги правя сега, за целогинето съм се предала че някога ще цъфне, но максиларията искам да я излъжа, две зими поред я държах в спалнята на топло зимата и не пожела да цъфне, тази година, какво да я правя? Обожавам аромата й и искам да му се насладя отново.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от evita »

Блу,щом вадят разни неща си ги гледай както до сега.Според мен не ги мести сега на по-топло.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от lila »

Блу, за целогина кристата имам много подробна информация - иска превод само - обещавам да я пусна тази седмижа :liubov2:
Последно промяна от lila на Дек 3, '09, 10:44, променено общо 1 път.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Blue sky »

благодаря ви
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от ravik »

Блу, ако това донякъде ще те успокои, и моите целогинета и максиларии бяха замръзнали лятото. Чак сега започнаха да пускат нови булби.Предполагам, че е от горещините - те са по-хладнолюбиви. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от SYD »

Остави ги където са. Само ако можеш им осигури повече светлина. Ако ги преместиш на топло, няма да цъфнат. И двете обичат по-хладно, а за целогинето направо студено. Когато са на топло вадят само булби.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от lila »

За максилария пикта - навсякъде я дават "warm to cool" - горещо към хладно - произхожда от Бразилия - според мен не иска много студено :hmmm: по-скоро мнооого светло и ... засушаване за да избие цветонос :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”