Проблеми с нашите орхидеи

Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от kesten »

botan написа:На орхидеите им трябва слънце, не може така да не ги пече. Ако можеш я премести някъде където грее слънце само сутрин за няколко часа.
благодаря Ботан, ще потърся подходящо място.
alisa
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Ное 17, '15, 22:23

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от alisa »

Здравейте,
Аз съм нова във Форума. Имам няколко орхидеи, но на една от фаленопсис и окапаха листата и в основата е като изгорено с цигара, а и корените и изглеждат зле на петна и изсъхнали. пишете има ли спасение за нея?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от botan »

По-скоро не.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
alisa
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Ное 17, '15, 22:23

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от alisa »

Каква е причината според вас? За да знам ако съм допуснала грешка, да не го правя и с другите?
Kateto2304
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 30, '15, 17:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Kateto2304 »

Здравейте писах и в темата за Вандите но и тук ще си пробвам късмета. Така я купих дали има шанс да оцелее.В нета четох че трябва да я поръся с канела :?: Когато я купих беше доста влажна и ,доста от корените бяха загнили и ги изрязях.Изображение Изображение Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от evita »

Добри са и корените,не режи нищо и разкарай тая канела.канелата се слага в кексове.растението е добре.
киснеш я през ден,корените,за 20 минути и после я връщаш на мястото
Kateto2304
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 30, '15, 17:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от Kateto2304 »

Доста от корените са позеленяли всякаш са плесенясали ,и повечето са кухи.Притеснява ме тази част от стеблото в която липсват листа да не е загнила.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от evita »

Ако е загнила тази част ,ще е мека.
Най вероятно са опадали листата защото има буби някакви.напръскай с акарицид,вероятно има акари
ДаниВанката
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 1, '15, 14:04

Re: Проблеми с нашите орхидеи

Мнение от ДаниВанката »

Изображение Здравейте,нова съм във форума.От известно време имам проблем с две орхидеи.И на двете новите листа не изглеждат добре.Забелязвам,че по листата имат някакви малки дупчици,но не забелязвам някакви гадинки.Това гниене по новото листо на какво може да се дължи? Орхидеите бяха на село при баба ми.тя ги гледаше,а сега аз ги взех ,за да ги "спасявам". Ще съм ви благодарна,ако ми кажете какво да правя ! Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”