Tиландзии / Tillandsias

Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

Гледай ти - johnstalker ще дялка палудариум? Със сигурност ще изкара :D технологията :lol:
Дени, помниш ли и заглавието на тиландзията? Бан продават на цветните изложения въздушни, неясно защо натикани в кори :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от johnstalker »

lila написа:Гледай ти - johnstalker ще дялка палудариум? Със сигурност ще изкара :D технологията :lol:
Съвсем скоро ще е. ;)
denitsavm

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от denitsavm »

Лила, от тази дето я има в супермаркетите с розово лилавите цветчета - цианеа ли беше :hmmm: . Вили ми я подари . Сложих я в кори, полях. Поливах още 2-3 пъти за месец по малкичко и пръсках през ден или всеки ден. Не знам какво и стана, може и да я пресуших :hmmmmmm:
Исках да си взема от флората, но вие ги бяхте изкупили :nod: , а тия в така обсъждания напоследък сайт не са лоши, но не сега толкоз пари ;)
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

Дени, такава трябва да е била :nod: моята цианея има издънки, :nod: но са в розетката. Като станат за отделяне ще ти дам. В чист торф е, не цъфти, защото не и достига светлина :oops: ще се вземат мерки съвсем скоро :D

Изображение
denitsavm

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от denitsavm »

Ами такава да е била :nod: , не ги различавам :oops: , засега :twisted: . Може би да трябваше и аз в торф или някакъв субстрат да я садя, а не в кори. Сигурно просто е пресъхнала вместо да се вкорени :snif: Като ще я разделяш и се сетиш, давай :nod:
Аватар
axes
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Дек 14, '10, 09:52
Обратна връзка:

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от axes »

Здравейте, от 2 седмици имам вкъщи "Tillandsia cyanea", до сега не съм се сблъсквала с този вид, но страшно много ми харесват. Преди 2 дена забелязах, че ще цъфти, и сега съм малко притеснена понеже всеки казва, че след като прецъфти умира..... все още не съм забелязала, да е пуснала розетки, но тайничко се надявам и това да стане ;) . Доста информация прочетох за тях, .... до сега не съм е пръскала, но проверявам почти всеки ден влажността на почвата и..... предполагам щом е изкарала пъпчица, това означава че условията поне за този етап са и добри ;)

http://kachi-snimka.info/images/bwy1292317228e.jpg
http://kachi-snimka.info/images/klz1292317357o.JPG

Ще се радвам, ако получа някои и друг съвет от хора с опит в отглеждането на този вид :dovolen:
Благодаря Ви предварително на всички
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от Снежи »

axes написа:Здравейте, от 2 седмици имам вкъщи "Tillandsia cyanea", до сега не съм се сблъсквала с този вид, но страшно много ми харесват. Преди 2 дена забелязах, че ще цъфти, и сега съм малко притеснена понеже всеки казва, че след като прецъфти умира..... все още не съм забелязала, да е пуснала розетки, но тайничко се надявам и това да стане ;) . Доста информация прочетох за тях, .... до сега не съм е пръскала, но проверявам почти всеки ден влажността на почвата и..... предполагам щом е изкарала пъпчица, това означава че условията поне за този етап са и добри ;)

http://kachi-snimka.info/images/bwy1292317228e.jpg
http://kachi-snimka.info/images/klz1292317357o.JPG

Ще се радвам, ако получа някои и друг съвет от хора с опит в отглеждането на този вид :dovolen:
Благодаря Ви предварително на всички
Ахес,ти си имаш направо цвят :) и ,ако правилно разбирам е от 2 седмици при теб ,което означава ,че много време преди това цвета е бил образуван .
Задължително я пръскай по 1-2 пъти на ден с леко затоплена вода ,дъждовна или сега снежна ,трябва да е мека ,а не варовита ,ако доосветяваш вечер ,ще разгърне добре цвета и ще го имаш много по-дълго време ..........зимата температурата и да не е под 15 градуса :daaa: общо взето е това,а детките са на по-късен етап !!! Хайде успех и :stiskam:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

axes написа:сега съм малко притеснена понеже всеки казва, че след като прецъфти умира.....
Няма да умре след като прецъфти :D не се притеснявай, цианеята е земна бромелия :nod: Много е красива, честито :syes:
Още един любител на бромелии и тиландзии - добре си дошла :tzvetentze:
Аватар
axes
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Дек 14, '10, 09:52
Обратна връзка:

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от axes »

Благодаря ВИ :dovolen: надявам се да се справя добре в отглеждането и ;)
Аватар
axes
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Дек 14, '10, 09:52
Обратна връзка:

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от axes »

Забравих да ви кажа, че от както е имам не съм е присаждала, все още си и в същата смес и саксиика, незнам дали изобщо е уместно сега да правя нещо подобно....сипвам и много малко водичка, ако ми се стори че не е толкова влажна.....
По принцип в стаята е леко влажно, днес ще е пръскам за първи път, предполагам трябва да внимавам с цвета й като пръскам ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”