Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Публикувай отговор
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Изображение
Охх, нямам търпение вече! :ssvirka:
It'z Nicky Bxxch!
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Ето и още една снимка...

Изображение
It'z Nicky Bxxch!
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от evita »

Разкажи сега как ги гледаш точно-поливане,торене,температура.
Това от зад цимбидиуми ли са?
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Да, това в бялата саксия е някакав цимбидиум, който се надявам скоро да разбера какъв е, та на вандите да си идем хах... Поливането - в началото на лятото ги пръсках с пулверизатор, но след това започнах да ги топя, че на терасата имам водна лилия, а контейнера и е дълбок и да не се мъча много... Това всеки ден... Или поне докато си бях на Сандански... Пък майка ми колко често се е сещала за тях нямам идея... Аз звънях редовно да я подсещам :D , но явно не е било достатъчно напористо от моя страна, че бяха толко дехидратирани в един момент, че едната още не мога да я свеста, но пък тя първа пусна цветонос, което ме учуди... Та през това цялото време торене на (1 - по-рядко) 2 - 3 седмици с тор за орхидеи (NPK = 11 - 4,5 - 7,8)... За сега още се придържам към 2-3те седмици заради цветоносите... Лятото температурите тук са доста гадни, а за зимата гледам да не падам под 12C , тая ще им е първа зима тук, но не вярвам много да капризничат, като им намаля водата... Лятото ги държа навън, че с тоя изток дето го имам не им е много добре вътре... Ти па Ev корниза нищо му няма, може да се закачи още нещо, стига място да имаше (майка ми редовно се подиграва, че няма нужда от перде). :D .. Oсвен още един да монтирам някъде из стаята :D
It'z Nicky Bxxch!
Аватар
megi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1257
Регистриран на: Яну 16, '10, 15:35
Местоположение: Велико Търново

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от megi »

Ихаа, ItzNickyBxxch , скоро ще се хвалиш с цвят :nod: Тръпна в нетърпение да видя как ще цъфне :stiskam: Растението е изключително здраво и жизнено.
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Благодаря megi! Може да видиш как цъвти на предната страница, но иначе ще се похваля щом нацъвтят :nod:
It'z Nicky Bxxch!
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Изображение

Много съм тъжен! :eeeh: :cry: Нямам идея какво им се случи, но цветоносите изсъхнаха, нищо не съм променил в режима им, но мисля, че е от светлината, въпреки, че корените си нарастват много добре... Просто нямам идея... Дайте дотъпен и евтин начин на доосветяване...
It'z Nicky Bxxch!
Стефания
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 16:12

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Стефания »

Здравейте! Искам да попитам как да торя орхидея Ванда, колко често и дали да добавя и витамин б комплекс? Прецъфтя преди около месец, сега е тръгнала да изкарва нещо между едното листо. Възможно ли е да е цветонос?
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от evita »

Стефания,дай снимка на растението,моля
Стефания
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 16:12

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Стефания »

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 57e3bcc837" onclick="window.open(this.href);return false;

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... b3300433ac" onclick="window.open(this.href);return false;

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... f98ea84a6c" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”