Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Публикувай отговор
Стефания
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 16:12

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Стефания »

Колко дълго да стои потопена в тора? И веднага след като я полея ли я торя?
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от evita »

Мокриш и корените,те ще станат зелени и веднага след това я накисваш в торния разтвор.Нека поседи там около 20-30 минути
Стефания
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 16:12

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Стефания »

Благодаря :)
irka
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Май 15, '13, 08:05
Местоположение: Димитровград
Обратна връзка:

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от irka »

Миналата година си купих бебе ванда от Швертер.
Дойде в малка саксийка посадена в камъчета.Долните листенца по върховете имаха кафяв загар.
Пораснаха нови листенца и коренчета.Обаче много бавно расте.
Наскоро я извадих да видя корените как са .Имаше само един корен кафяв.Оставих го и я сложих в кори в същата саксийка.
Няколко дни след това пожълтяха долните листа.Едното го отстраних другото се вижда на снимката.
Трябва ли да я торя и с какво?Дали да я прехвърля в по-голяма саксийка?
Въобще търся съвети свързани с отглеждането на бебе ванда.
Ето я как изглежда с днешна дата

Изображение

Изображение
http://qnii.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
andiab
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Сеп 8, '11, 18:59
Местоположение: Попово

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от andiab »

Не съм спец при вандите, но ще споделя как отглеждам моето бебе. Мисля, че и то е от същият доставчик. Веднага го прехвърлих / след промиването в калиев перманганат/ в надупчена саксия. Дупките са доста и големи около 1 см. На дъното има камъчета за тежест, защото зимата не е окачено. Субстрата е от кори и дървени въглища. Основата на бебето прехванах с по - дебел конец / тел /, за да е стабилно. Телът закрепих и завързах за саксията, като пробих 2 малки срещуположни дупки под върха и. Така вече второ лято е на южна тераса под навес. Надявам се да го отгледам до следващото и да ме зарадва с цвят. Расте, но много бавно - има нови листа и корени, което ме радва. Търпение!
irka
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Май 15, '13, 08:05
Местоположение: Димитровград
Обратна връзка:

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от irka »

andiab написа:Не съм спец при вандите, но ще споделя как отглеждам моето бебе. Мисля, че и то е от същият доставчик. Веднага го прехвърлих / след промиването в калиев перманганат/ в надупчена саксия. Дупките са доста и големи около 1 см. На дъното има камъчета за тежест, защото зимата не е окачено. Субстрата е от кори и дървени въглища. Основата на бебето прехванах с по - дебел конец / тел /, за да е стабилно. Телът закрепих и завързах за саксията, като пробих 2 малки срещуположни дупки под върха и. Така вече второ лято е на южна тераса под навес. Надявам се да го отгледам до следващото и да ме зарадва с цвят. Расте, но много бавно - има нови листа и корени, което ме радва. Търпение!
Много благодаря за отговора!
Ще направя дупки на саксийката .
andiab ще ми бъде интересно да видя твоето бебе.
http://qnii.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ItzNickyBxxch
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Ное 3, '14, 18:26

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от ItzNickyBxxch »

Изображение
Изображение
Изображение

Най - после ме зарадва с цвят.. Чакам и втори цветонос скоро да ме радва... :ieeee:
It'z Nicky Bxxch!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Titi »

Ех, че красота! Аз гледам едно бебе от 7-8 години, тя вече тинейджър стана, но никакви намеци за цвят все още. И е на 1/3 големина от твоята. Много ти е красива.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
irka
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Май 15, '13, 08:05
Местоположение: Димитровград
Обратна връзка:

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от irka »

Titi написа:Ех, че красота! Аз гледам едно бебе от 7-8 години, тя вече тинейджър стана, но никакви намеци за цвят все още. И е на 1/3 големина от твоята. Много ти е красива.
Знаех си ,че трябва да се заредя с търпение,но 7,8 години....си е огромно търпение. :stiskam:
http://qnii.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ванда и Вандови / Vanda Alliance

Мнение от Titi »

Ами аз гледам основно фалчета, тази ванда ми се мотка покрай тях, част от пейзажа е станала, когато поливам другите, поливам и нея, но изобщо никакви очаквания за цвят не възлагам. Когато - тогава.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”