Швертер-снимки и обсъждане

libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от libra »

Ееее,много разочароващо!За съжаление,никакво предположение не мога да изразя!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от greeneyed »

При мен страдат видовите орхидеи- абсурд е да им осигуря джунгла- хем висока влажност, хем да им се ветреят корените. Листата им стоят тънки, не растат, дори сега една изгоря на южен прозорец. Прибрах ги и не ми стигна мястото на решетката, та 9 са на прозореца, ама то есен ли е като есен! :twisted: Хибридите са добре, цъфтят си, имат и нови цветоноси. :nod:
Еви, изненадана съм за катлеите ти. Толкова са красиви! Изглежда правилото да изсъхва напълно субстратът между две поливания е желязно и не бива да се нарушава. Каква друга да е причината ? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от evita »

Грийни,спазвам това правило :nod: .Подозирам ,че ми е малко движението на въздуха,това стана след като ги прибрах от парника,там бяха ок :nod: .Има няколко заболявания които много приличат на това което погуби тези хубавелки.Подозренията ми паднаха на-Pseudmonas и Fusarium,пръсках,пръсках ,ама нищо.
Едит-ето го и заболяването- Phytophthora cactorum ,благодаря на Лила :tzeluvka: ,тя постави диагнозата.А ето и снимка-
Изображение
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от zlatniq »

zlatniq написа: До края на седмицата очаквам още 3 растения от там. Като пристигнат ще споделя впечатления.
Този път нямам забележки. Свежи растения и здрави корени и булби. Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от evita »

Дай снимки де :nod:
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от zlatniq »

Повече снимки може да видите в албума "Развитие" долу в подписа. Последните няколко снимки.
randi
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Юли 7, '14, 12:28
Местоположение: София

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от randi »

Днес си взех катлеята и дендробиума. Растенията са в страхотно състояние. Катлеята е малко по - дребна от очакваното и е в една мека саксия, която са я сложили в твърда 12 - ка., но за сметка на това всички корени са живи! Субстрата е много странен някакви тънки клечки дълги по 5 - 7 см. и камъчета. Много се радвам, че корените са добре, че в последно време идват все със скапани и изгнили корени. Дендробиума е във висяща саксия с едри парчета кора, която е черна сякаш е обгорена. Той няма много корени, но ми се струва добре. :dovolen:
Krasiqni
Кафе с мляко
Мнения: 292
Регистриран на: Авг 9, '12, 15:42
Местоположение: Бургас

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от Krasiqni »

: Орхидеи от Швертер
от botan » 29 Авг 2014, 19:50

Да, при тебе е единия гаф. Имаш 2 шоенорхиса както е на картинката (само дето излизат от кучи г*з... ще разбереш във вторник ), но единия е дехидратиран и само с един жив корен. Другия за сметка на това е много добро и здраво растение.

Botan, :ieeemyzh:
От минaлaтa годинa единия гaф
Schonorchis fragrans
Изображение
Aз съм много доволнa и този дехидрaтирaния имa цветос.но нямa дa се зaсекaт.
andiab
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Сеп 8, '11, 18:59
Местоположение: Попово

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от andiab »

:hmmm: Даааа, прекрасен гаф!
Аватар
misheva
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 19, '14, 07:36

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от misheva »

Аз съм доволна, не доволна, а направо очарована от полученото растение! За пръв път участвам в поръчка на растения и след като видях, това, което получих, определено ще участвам пак :angelche:
тъ...ето го и моят Mini Mark :ieeee:
ИзображениеИзображение
Освен, че е в отлично здраве, но и има 7 цветоноса от 2, цели 2 растения в саксията. :ieeemyzh: С много активни коренчета, с по 1 листо, което се развива на всяко растение. :ieeee:
Много ти благодаря botan за възможност да участвам в поръчката и да имам най-сетне мечтаното фалче. Много благодаря! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”