Швертер-снимки и обсъждане

Аватар
misheva
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 19, '14, 07:36

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от misheva »

Поправка...току що видях един малък скрит цветонос :ieeemyzh: Значи са цели 8!!! :liubov2:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от botan »

Krasiqni написа:От минaлaтa годинa единия гaф
Еее, ама не ми споделяйте простотиите. :lol: :oops: :lol: Другият фъстък оправи ли се? :) Казваш че има цветонос, но коренчетата как са?
misheva написа:цели 2 растения в саксията. :ieeemyzh:
Такава беше офертата, за това беше малко по-скъпичък. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
misheva
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Юни 19, '14, 07:36

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от misheva »

Определено си заслужава парите! Много съм доволна, можеше едното да е пред умиране все пак :lol:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от botan »

Аз не мога да кажа, че не съм доволен, защото все пак са живи и здрави, но можеше да съм и по-чарован честно казано.
Особено от Arachnis flos-aeris "Variaegata", силно изразена пъстролистност, което е прекрасно, ама този резник нямащ и една педя не виждам как точно си представят да е в цъфтежен размер. За 20 евро очаквах нещо по-пищно честно казано или поне да е с толкова листа колкото е на снимката в сайта (там 12, тук 8).
Изображение

На всички други растения, които си бях заръчал им остава една година до съзряване, така че не мога да се оплача от размера. Като състояние също са добре:
Изображение
Този има много красиви млечно-зелени листа на зелени точици. :liubov:
Изображение

Това е Phal. thailandica x honghenensis, той е със сребристи листа, а този специално има и някакви зелени линии, които по принцип не трябва да са там, но го правят по-декоративен. Дано се запазят. Лошото е че най-новото му коренче тръгна да гние. :hmmmmmm: В саксийка 5,5, но той си е фъстъчест по-принцип. Тайландика явно е доста доминантна.
Изображение

Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Швертер-снимки и обсъждане

Мнение от botan »

Ето какво е положението при мен. Първите две си кибичат едни и същи, не са мръднали почти. Третата орхидея взе че цъфна, ама...хм, малко е далече от това, което се надявах:
В сайта:
Изображение
При мене:
Изображение
Не се оплаквам, защото съм наясно, че това е кръстоска, но ми бяха казали че няма да има големи вариации и се надявах на резултат поне малко по-близък до този в сайта. :roll:
Следващата изгни напълно, а на булбофилума му изгни новата булба.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”