Бира Орхидеи Алкохол

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от lila »

Обичам съботно/неделните обяди. Пия второ кафе, джиткам из нета и чета разни и безобразни неща. Безобразните по- са ми по вкуса някак си. Предлагам на вниманието ви текста, на който попаднах днес сутринта - той се намира на този адрес
http://fragranthill.com/?p=115" onclick="window.open(this.href);return false;
а статията се казва "One Orchid, Two Flowers" - "Една орхидея, два цвята". И така :
This story reminded me of some of the most floriferous orchids I saw while I was attending regular meeting of my local Malihini Orchid Society. A lot of these orchids were Cattleya hybrids that had over 50 pseudobulbs in big wide pots with over 30 flowers all open at the same time. They were all grown using a special fertilizer called Jerry’s Grow. Mr Jerry Rodder is a member of that society. Being an inventive chemist, he discovered that a little methanol would work wonders with orchid growth. He used to have a website jerrysgrow.com that sells his patented fertilizer, but that site seems to be down. I guess an alternative is to feed a little beer to plants, and the gardener can treat him/herself with any extra.
един лаишки превод
Разказвайки за това, си спомням за някои от обсипаните с цвят орхидеи, които редовно се излагаха на срещите на Орхидеено общество Малихини. Повечето бяха хибридни катлеи с по 50 псевдобулби в големи саксии с по 30 цвята отворени едновременно. Всичките бяха третирани със специален тор наречен "Jerry’s Grow" . Господин Джери Родър също бил член на това орхидеено общество. Но също така бил химик-изобретател. Той открил, че метанол в малки количества може да върши чудеса с орхидеите. Той е имал уебсайт jerrysgrow.com, откъдети е продавал патентования си тор, но към момента сайта не е действащ. Предполагам, като алтернатива бихме могли да ползваме малко бира, а остатъка да ползва градинаря.
:D :D :D
Тази част на статията ме развесели, след това се замислих - възможно ли е? Бирата все пак съдържа витамин В. Ами ще ми се да чуя и вас ... някой има ли опит и изобщо какво мислите ?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от johnstalker »

А при мен бирата никога не хартисва.. :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от lila »

Като поразрових основно (не из празните бутилки у Джони Сталкер) ... намерих странни неща - май ще ям бой от повечето пиячи на бира - намерих инфо за ванди, които цъфтят по описания по-горе начин и са третирани именно така. :hmmm:
Продължавам да търся още за пияните орхидеи :syes:
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от toni »

Давай линкове, това е много готино. За саксийни потвърждавам. Мама винаги поливаше цветята с остатъците неизпита бира от гостите, разредена с вода- може би за да стигне за всички саксии.
Е сега ще пробвам на една ... , дето се чудя как да я уморя :D
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от mucunka »

На много хилавите ми съученици им даваха да пият в малки количества бирена мая,да позаякнат.Може би щ е е така и с орхидеите.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от el pistolero »

Бирената мая не е бира :nod:
Сега даже я продават по аптеките като хранителна добавка на таблетки.

Обаче има нещо по закучено в случая с бирата от България.
Трябва да се вземе предвид и естеството на алкохола в българската бира. Леко позабързват производствения процес, като я правят с етанолов дестилат доставян с цистернички... уж за стабилизация.
Едно време някой сеща ли се колко беше трайността на бирата и как след 2 седмици ставаше на парцали дъното на бутилката, а сега и 1-2 години ще си изтрае без проблем спиртния разтвор :twisted:
Така че сигурно и поразредена ракия, водка и уиски ще имат подобен ефект като наща бира. :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от zmei4o »

пистолерооо :lol:
алкохола се ползва за охлаждащата система в завода за бирата ;) 8-)
защото се ползва алкохол и вода в нея :)
иначе си прав, че докарват по висок градус - 16 и след това се разрежда до 12 :) това е само за Каменица ;)
иначе бирата съдържа до 3,5% алкохол като краен продукт. това 12 е преди варката :D
вафлите дето ги слагали в бирата ги дават в стола на персонала ;) :D
а бирената мая не я продават само в аптеките ;) тя е отпаден продукт след филтрацията :)
във Варна от нея правят коняк след кат мине през казана :D :lol:
и последно - ДА има в нея доста витамин B :nod: ;) всички дрожди съдържат :)
много е горчива ;) и за фураж не става (кравите не я щат :D )

но аз незнам дали се слага на орхидеи. знам, че след като изветрее 2-3 дена се полива фикуса :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от ravik »

lila написа:Ами ще ми се да чуя и вас ... някой има ли опит и изобщо какво мислите ?
Според мен, едновременният цъфтеж се постига с лампи и специално осветяване. И със съответната програма за наторяване в зависимост от начина на осветяване. Това е, но е доста по-сложно, щото има много врътки, както в композицията на торовете, така и в светлината - като продължителност и вид.
А иначе с бирата, според мен, пийнете я с приятели. ;) Пък ако остане, съм чувала, че с нея полират листата на зелените растения. Но лично аз не бих го пробвала, ако после цялата ми къща ще мирише дни наред на бира. :mrgreen:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от zmei4o »

ето за лампите и светлината 8-) ;)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бира Орхидеи Алкохол

Мнение от lila »

Zmei4ok, намери за метиловия алкохол :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”