Въпрос за Фикус женшен/Фикус микрокарпа

Ana12
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Фев 12, '19, 12:27

Re: Въпрос за Фикус женшен/Фикус микрокарпа

Мнение от Ana12 »

Това по средата ли е присадката даже идея си нямах че целта е от там да поникнат клони. Мисля че го купих със тези които се виждат. Ако ги елиминирам сега ще го стимулирам ли да избие от другаде или ще загине според вас. Не знам как да му подкастря върховете като само там има листа т. е ако ги подкастря пак ще остане без листа но ще има и едни излишни клони и пак там ще се появят листата.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Въпрос за Фикус женшен/Фикус микрокарпа

Мнение от Daniela Pargu »

Можеш с пръсти да откъснеш връхчето с последните листенца- идеята е да се разклони и сгъсти коронката,
но това е бавен процес- този тип растения не гоним прираст :dovolen:
Не ги отстранявай напълно- няма така да предизвикаш нови клонки от горе- за начало ще си
направиш от тези,дето ги има коронка и АКО излязат нови - тогава ще махаме :daaa:
Аватар
Anichka
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Авг 18, '21, 16:53
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Въпрос за Фикус женшен/Фикус микрокарпа

Мнение от Anichka »

Здравейте,
Вчера ми подариха това растение, но никога не съм гледала подобно. Засега е на сенчеста, но светла закрита тераса, на която прозорците стоят целодневно отворени. Четох, че не издържа на студ, очевидно зимата се прибира. Може ли малко съвети за поливане, презимуване и торене? Благодаря предварително!
* притежател на балконска градинка; * любителка на сезоните, кафето и добрите книги
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”