Хоя (Hoya) - описание на видовете

Публикувай отговор
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от sendi1966 »

Много красиви хои момичета!Заразихте ме :dovolen: Сега ще трябва да си търся и аз!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от Lizi »

Ето моята multiflora,която макар и малка цъфна:
Изображение
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от secret_rose »

Много особен цвят, не бях виждала такъв... Красива е :)
Моето подаръче расте, издължи лианата и на няколко места излязоха по две миниатюрни листенца. Май ще и хареса в Турция :liubov2:
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от valia.l »

Хоя линеарис все още цъфти.

Изображение

Изображение
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Veleva
Виенско кафе
Мнения: 455
Регистриран на: Юни 20, '13, 11:54
Местоположение: Русе

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от Veleva »

Изображение моята хойя Керри
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от Di_Va »

Ей тази хоя
Изображение
(нали?) ми е подарък от преди месец, качих я поти до тавана, щото там имаше място, обаче как да я стимулирам за цъфтеж по това време на годината? Има ли начин?
Не мога да я завъртя :oops: .
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от liubami »

вероятно качваш снимката от айфон....затова неможеш да я завъртиш
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от secret_rose »

Имам нужда от съвет. Преди дни в България ми подариха доста голяма хоя карноза (вероятно карноза, същата като тази, която показвах преди, но без белите петънца по листата). За съжаление май измръзна. Беше два дни в багажника на колата в сервиз и после цяла нощ по граници... Листенцата и омекнаха и потъмняха, стъбълцата към края и те. Твърди уж са само две - три листа близо до пръста. Полях я с топличка вода и сложих на слънце, веднага щом се прибрах, но днес най - новите листенца съвсем почерняха и я орязах почти в дъно. По - здравичките филизи сложих във вода, без надежда за вкореняване, но ме вълнува самото растение дали има шанс... и как се процедира с измръзнали цветя...
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от mimeta »

Не на слънце...
Измръзналото цвете не на слънце и не на много топло. Моите замръзнали стрелиции първо ги сложих в коридора, да се разтопят, после ги прибрах за пред нощта в стаята да се стоплят и сутринта обратно в коридора, където им е мястото. Не че помогна много де, много късно ги прибрах, ама това е правилната процедура. Хоята е сатйно цвете, студ не й понася, слънце само ако е свикнала. Моята голямата 30 години слънце не е виждала, расте и цъфти.
Шанс има, имах една малка, за 10 дни успя да я попари сняг и да изгори на слъце, пък оживя без големи поражения. Сложи я в стая, не на слънце, не на течение и далеч от парно. Режи до здраво, каквото отрежеш му махаш мъртвите листа и във вода. Здраво стъбло се вкоренява и пуска нови листа, дори да е останало съвсем голо.
Пръстта в която е засадено голямото цвете не бива да е много мокра, особено сега, като е загубило много листа. От стрелициите беше лесно да извадя пръст, да я изсуша и да я върна, защото корените им са на по-дълбоко. Как бих вадила пръст от хоите ми не мога да си представя, но ако е мокра почвата пробвай да извадиш малко. Важното да не повредиш корените
пп.
Цъфнали линеарис и керрии... :ieeee: Браво!
Изображение
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Хоя (Hoya) - описание на видовете

Мнение от secret_rose »

Мимета, много благодаря, веднага ще я преместя, че целодневно я пече на южен прозорец.
Надеждата ми е в първите, най - стари три листа - твърдички са, друго всичко почерня и се скашка. Орязана е, клонките са във вода, да видим.
Аз я полях с топличка вода, много оскъдно, че беше пресъхнала, но не я напоих - суха си е. Била е на остъклена тераса на изгарящо слънце в България, не е цъфтяла обаче. Дано ми се оправи, че тези хои са ми голяма любов... :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”