Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от hosta127 »

искам да попитам някой отглежда ли червен жасмин ,ето това

https://goldenplants.bg/deal/845-jasmin ... minum.html
, зимува ли навън , и изрязва ли се през есента
Аватар
summerhot
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Дек 1, '13, 00:27

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от summerhot »

Предколедните ми хубавци, купени миналата година по същото време...и...поразредили се с някой друг лист тук и там :hmmmmmm:
Изображение,

а ето го и малкият ми кандидат 'убавец :dovolen:
Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Мнение от hosta127 »

ха-ха и моя цъфнта, макар и не в същия цвят каго миналата година в червено, що му се е приискало да се повишнавее сега .... :ieeee: :ieeee: :ieeee:
ама поне има доста пъпки :tzvetoman:
Изображение

Изображение
Mimolinkata
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Апр 29, '16, 17:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Мнение от Mimolinkata »

Красив е браво!Явно добре си съжителства със съседите(ако не се лъжа са ягодки).Предполагам,че там си живее всесезонно.Догодина пък може да те изненада с нов цвят.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Мнение от hosta127 »

Mimolinkata написа: Май 10, '18, 18:34 Красив е браво!Явно добре си съжителства със съседите(ако не се лъжа са ягодки).Предполагам,че там си живее всесезонно.Догодина пък може да те изненада с нов цвят.
благодаря , Mimolinkata :liubov: преи мене няма глезотийки, всеки със всеки си съжителства , няма къде да ходи ,щото няма място ;) пък ягодките ми са толкова необидчиви и скромни ,че даже не съм се замислила че може да се обидят :D освен жасмина и клематиси приемат , и ...каквото им предложа :P няма проблем Красив е обаче , наистина :P имах почти всички видове жасмини , но този най-ми допадна :tzvetoman: и най-добре върви .Там си е вече втора година , но не знам ако вземе да се наема дали ще му стигне мястото че имам и един клематис до него и дали няма да се наложи да го местя ,имам няколко клончета паднали на земята ,дали така се захваща като клематисите ,че тогава ще се омеш
ат :hmmm:
Mimolinkata
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Апр 29, '16, 17:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Мнение от Mimolinkata »

Моят е в саксия и миналата година пробвах да го захвана от резница в чаша перлит в буркан.Пусна коренчета,така,че би могла и ти ако искаш да пробваш с резница в съд с торф или почва похлупен с буркан/изрязано шише.Мисля,че твоя не в толкова капризен,че да му трябва перлит.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”