Азалия, Зеленика, Рододендрон (Rhododendron)

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Азалия

Мнение от elena kirilova »

тази азалия е направо вълшебна
страхотен цвят :angelche:
поздравления за Серена :daaa:
dal

Re: Азалия

Мнение от dal »

най много азалии съм имала три едновременно , а най дълго издържа при мен една -две години
говоря от купешките , разни подаръци в саксии и т.н.
взимала съм и от намаления съсипани в цветарници , и всякакви
независимо че знам как се гледат на теория и въпреки че съм успявала да ги разцъфтя повторно потретно , да се облистят и т.н. в момента няма нито една -последните две ги подарих на една , дето каза че уморила 30 и накрая им хванала цаката. Дали е така не знам , но предпочетох да и ги връча

падане листа лепкав сок дръгели дръжки мухъл преполято неогрято студено топло кисело - еми то всичко има граници
виж , мога да се похваля с друго , гардения , на 4 години и огромна
те били растения на киселата сянка , ама моята е на пълно слънце втора година на двора , и кисело май не е виждала от пресаждането миналата пролет
и има и листа и пъпки че даже и цъфти

партия има , казва се "взех си азалия- уморих азалия" :D -тя има много голяма членска маса :hihihi:
в този смисъл , вашите успехи са похвални и има с какво да се гордеете :tzvetoman:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Азалия

Мнение от serena »

Амиии, чак да се гордея... но много й се радвам. Цветовете й наистина са огромни! И аз съм губила азалии, но малко трудно ще се откажа, много ги харесвам. Сигурно поне по две-три ще имам. Гардении още не съм опитвала, но много ми се иска камелия да си взема, засега съм само с искането, пък ще видим. Останалите ми азалии се чувстват много добре, доколкото виждам, и се надявам зиме да ме зарадват с цвят :stiskam:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Азалия

Мнение от Мария Николова »

Наистина е прекрасна! :ieeee: Поздравления, Серена! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Азалия

Мнение от serena »

serena написа:Останалите ми азалии се чувстват много добре, доколкото виждам, и се надявам зиме да ме зарадват с цвят :stiskam:
Няма да е зиме, ще е по-раничко. Останалите три започнаха да вързват пъпки, включително и тази, която миналата година остана без листа заради засушаване и поорязах клонките. Изби, направи прираст и от една седмица я гледам, че почна да залага пъпки. А тази, за която писах досега, цъфтя цяло лято, от втората половина на юли, включително и сега има цветове. Чудя се дали не е заради тора, с който ги торя - холандски за орхидеи, от едни мои познати, които имат магазин за цветя, много ми го препоръчаха. Да не си помисли някой, че се оплаквам :mrgreen: :mrgreen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Азалия

Мнение от cvetnica »

Моята я чаках, чаках да си пусне листенца, па като разрових да я гледам - станах член на партия "Купих азалия - уморих азалия".Само, че аз съм от крилото "скоро ще си купя друга". :lol:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Азалия

Мнение от serena »

Ще си купиш, разбира се :D Аз, макар че имам четири миналогодишни, които добре се развиват :stiskam: пак си купих - първо ето тази, много изящни бледорозови цветове
Изображение
Изображение

А това са последните две придобивки от вчера, за по 2.25 лв., е как да не ги вземеш тези красавици! Бялата е с много леки цикламени пръски, подобна на една, която отървах тази пролет и още ми е мъчно за нея. Другата е много красив коралов цвят с по-светъл розов ръб, абе големи хубавици са, макар и още малки :heart :heart
Изображение
Изображение

Ето ги и по-големите миналогодишни, които това лято доста прилично нараснаха и сега имат доста пъпки, но още не са цъфнали
Изображение прасковен кичест цвят
Изображение класическа червена кичеста, която миналото лято се наложи да орежа и остана само на клонки.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Азалия

Мнение от Leni »

ООО вече и аз се радвам на една нова бяла Азалия. Като им се оплаках в градинския център че в спалнята ми нищо не вирее щот е северна и незнайно защо ми я препоръчаха. Ама е много кичеста :). Сега и една розова трябва да си намеря
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Азалия

Мнение от cvetnica »

Серена, наистина са големи красавици, особено тази розовата!Пу-пу-пу!!! :hihihi: Великолепни са, а и направо без пари!Тези миналогодишните сигурно вече цъфнаха. Давай снимки да гледаме!
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Азалия

Мнение от serena »

Там е работата, че още не са цъфнали :hmmmmmm: :snif: Като застудя, просто "замръзнаха". Прибрах ги в по-хладната стая, седят си така и не мърдат. Напоследък май забелязвам някакво слааабо размърдване, ама ще видим. Май влажността им е ниска, дали е заради това, не знам, но топло не им е.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”