Лимон и други цитруси (Citrus)

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Бобсъна »

После изчакайте 10-15 години и 5-6 метра и берете авокадо!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от tonimimi »

Благодаря за съвета.А какво да правя с лимона?
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от tonimimi »

Направо ще ти изпратя семката. При мен така или иначе няма да вирее.Ти си по на юг.Ако искаш авокадо разбира се. :dovolen:
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Leni »

Божке как ви раждад лимоните бре.. на времето помня прабабами гледаше цитруси в Сандански и там раждаха ама там климата е подходящ. Нашия лимон се на зелено си седи .. :(
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
smurfieta
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 13, '14, 11:27
Местоположение: София

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от smurfieta »

Здравейте,


имам голям мерак да гледам цитруси. До сега имам неуспешен опит в гледанто на мейер. Тази година се 'обзаведох' с лимон, лимон сорт мейер и кумкуат. Дайте някакви съвети за отглеждането. Зимата как да ги съхранявам- помещения под 15 градуса не ми се намират, а на терасата ще измръзнат :) Това е старши лимона, всеки момент ще цъфне Изображение Кумкуата Изображение и мейера . Купих го с 4 плодчета, клончетата му са навити, но не смея да ги развържа, защото мисля, че няма да издържат тежестта на плодовете. Изображение
Аватар
kiki82
Kафенце
Мнения: 40
Регистриран на: Ное 3, '13, 16:12
Местоположение: Девня

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от kiki82 »

Здравейте, имам проблем с лимона . Листата му станаха едни такива безжизнени , без блясък и като на много ситни жълти точки. Изображение
А младите върхове почерняха Изображение , Изображение
Лимончетата макар и дребни , недорасли започнаха да пожълтяват,узряват Изображение
Моля помогнете, какво да го правя с какво да пръскам, до сега съм торила само със зелен кристалон и преди два дни му сложих малко калии(дали не сгреших :oops: ). Имаше доста пъпки , но част от тях изпадаха, дано да се запазят останалите.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от el pistolero »

Лимона на тераста тия дни полудя да връзва пъпки

Изображение

Изображение

Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от el pistolero »

kiki82, не съм много сигурен каква е причината в твоят случай, но е възможна причина и дефицитът на желязо.
Аз преди месец поливах моят с хелатно желязо, същото нещо правя през годината още два пъти и откакто правя така, масовата загуба на листа и завръз намаля значително, а това беше проблем при мен преди 2 години. Откакто редовно внасям в почвата желязо освен NPK тора и допълнителния калий, цветът на листата си възвърна наситеният зелен цвят и през зимата набрах няколко плода. Може и зелен камък вместо хелатно желязо да се ползва.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
kiki82
Kафенце
Мнения: 40
Регистриран на: Ное 3, '13, 16:12
Местоположение: Девня

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от kiki82 »

Имам някакъв железен препарат-сенквестер (мисля че така се казваше), с него мога ли да полея и през колко дни.
Аватар
daskal77
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Яну 20, '15, 21:01
Местоположение: Пловдив

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от daskal77 »

kiki82 написа:Имам някакъв железен препарат-сенквестер (мисля че така се казваше), с него мога ли да полея и през колко дни.
Аз използвам секвестрен както за поливане на лимона, така и за пръскане на листата му. Мисля, че ефектът е поразителен. Каза ми го един дядо, който си спомняше как "едно време в ТКЗС-то пръскали всички ябълки със секвестрен" :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”