Лимон и други цитруси (Citrus)

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Lizi »

На мен миналата година ми подариха един лимон огромен.Много цъфтя и всички капнаха.Тази пролет го извадих и се оказа с много малка за него саксия .Така че направи всичко за да му е добре и той ще ти се отблагодари .
Провери за щитоносни въшки.Май ми се стува че има.
MediEVIL
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Май 9, '12, 20:00

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от MediEVIL »

По какво да ги позная ? Струва ми се чисти листата.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Lizi »

Едни такива като люспи по клонките са и лепкави. :stiskam: Дано да няма.
MediEVIL
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Май 9, '12, 20:00

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от MediEVIL »

Проверх няма такива работи. Чист си е лимона :)
MediEVIL
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Май 9, '12, 20:00

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от MediEVIL »

Смених на лимона саксията. Беше целия в корени , както каза Лизи. Торя го с тор за цитруси през 10 дена. Обаче изпадаха почти всички лимончета. Да се надяваме, че следващата реколта ще се задържат.
glezli4ka
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 31, '12, 09:40

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от glezli4ka »

здравейте,аз съм нова имам 3 лимонови дървета на различна възраст и различни сортове,гледам ги в саксии и от опит знам че ако се пресадят в горска иглолистна почва ,полудяват така да се каже,и като листна маса и като плододаване.Тази зима едно от дръвчетата ми измръзна както беше с лимончетата,преместих го на топло,поизрязах премръзналите клони и се оправи.Сега е красиво дръвче с много листа и в нова почва но отказва да цъфти,от стари любители на лимони разбрах че евентуално може да цъфне чак след 4 година а може и да не,моля за помощ ако има някой повече информация,да ми пише.Аз също имам опит и мога да бъда полезна със вкореняването,пресаждането и отглеждането.
Аватар
Грънчарова
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Фев 8, '14, 18:18
Местоположение: Варна, морето, къде другаде...

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Грънчарова »

Здравейте. Аз искам да попитам относно помелото. Миналата зима засадих семки от помело и изникнаха всички. Все още не съм ги пресадила и си растат в едно сандъче (около 12 броя). Та въпросът ми е относно прищипването на връхчетата - получават ли се разклонения, за да знам, дали да отрежа най-високите растения. Благодаря.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от краси кубарелова »

Направих лимонобер и подрязах лимончето си. Жертвах само две пъпки :stiskam: Ухаят във ваза :D
Светът е пълен с непознати хора...
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от athina.palada »

Мисля, че това е темата за моя въпрос. Сега вече е топло даже и в Плевен. Може ли да се извади лимоненото дръвче навън?
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от athina.palada »

краси кубарелова написа:Направих лимонобер и подрязах лимончето си. Жертвах само две пъпки :stiskam: Ухаят във ваза :D
Моят лимон също има плодове и пъпки. Лимончетата са жълти, но не много големи. Трябва ли да ги обера или могат да си стоят за красота?
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”