всякакви китки :)

Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

ln_none написа: Май 16, '19, 11:41 Изглежда изумително и луксозно :dovolen: Дали не е Lotus maculatus?
:tzeluvka:
попаднала съм на грешна информация миналата година, като търсех какво съм си купила
но характеристиката на растението е била точна, правилно съм я запомнила ,само сорта не са улучили
а сега , с търсене за lotus, ми излизаха само автомобили :D
и очевидния факт, че не е lotus corniculatus
maculatus - ми изглежда супер, благодаря ти :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

пеперомия
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

В тая жега май всички са във ваканция ...
Освен за триходермата, почти нищо не се пише ...а на мен това нещо не ми е интересно :snif:

Една от последните придобивки
Tillandsia Xerographica е голямото растение, на мъничето не мога да определя сорта - много са ми сходни картинките на различни сортове
Изображение


Тиландсия (Tillandsia) е род растения от семейство Бромелиеви. Произхожда от Северна и Южна Америка. В рода съществуват около 400 растителни вида. Тези тропически растения са епифити, което означава, че не се нуждаят от саксийна почва
Обикновено известни като "въздушни растения", тези ботанически куриози могат да бъдат открити в джунгли, дъждовни гори или пустини - от морското равнище до високопланинските райони и все по-често в домове и офиси, където тяхната лесна за поддръжка и интригуваща форма е изключително привлекателна. Въпреки че не изискват големи грижи, те имат нужда от вода и циркулация на въздуха. Не обичат прякото слънце, поливането става с ежедневно /или на два дни/ пулверизиране или веднъж седмично за 15 до 60 мин. накисване на цялото растение в дълбок съд. Ясно е, че след това трябва хубаво да се изтръска , за да не се задържа вода в розетката.
Моят опит сочи, че в тая жега пулверизирането се оказа недостатъчно.
Малките люспи по листата им, наречени трихоми, абсорбират вода и хранителни вещества директно от въздуха и дори спомагат за засенчване на растението от палещо слънце. "Корените" на растенията се използват само за прилепване и не абсорбират вода и хранителни вещества като земни растения.

И снимки от нета
Изображение

Ionantha Ruba Tillandsia
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от greeneyed »

Понеже са ми малко стайните китки :lol: :ufff: , си купих още една - Vinca, забравих каква, трябва да търся, но не зимува в градината ми.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

viewtopic.php?f=27&t=8859&p=894540&hili ... 81#p894540
Тук Ботан ни обясни, че това не е винка. Но за съжаление този катарантус и аз не успявам да го запомня.
Но пък твоето цвете има толкова красив червен цвят , че напълно те разбирам как не си успяла да се въздържиш :D
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

за всички, които си поръчаха каладиуми - надявам се, че вече им се радвате
чудех се да се жаля ли, да пиша ли ...не поникнаха с месеци и аз първоначално реших, че проблемът е в грудките , но май не е така
искат висока Т тия красавци
някои от грудките омекнаха, вадих ги, чистих ги , пак насадих и в момента , в който се затопли, повечето покараха
значи проблемът е бил в необичайно студеното време
не забравяйте, че изискват въздушна влажност - пулверизаторът ми е винаги под ръка
и не съм сигурна , дали съм писала - гледах снимка в нета на кореновата бала на един каладиум и реших, че имат малки корени - изобщо не е така. Първият поникнал е насаден в саксия за рози / дълбока / и корените вече са излезли от саксията.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1825
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от aurelija »

Ох, много са ти красиви, Лили.
И колко много са пораснали.
При мен нищо за сега.
Дано не съм объркала нещо.
Питай,ше видим дали може...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от Lilly »

aurelija написа: Юли 2, '21, 21:06 Ох, много са ти красиви, Лили.
И колко много са пораснали.
При мен нищо за сега.
Дано не съм объркала нещо.
една от грудките със сигурност бях засадила наобратно и горкият хубавец доста зор беше видял да поникне , но успя - в другия край на саксията , не от грудката :lol:
моят извод е, че грудките омекнаха от това , че бяха във влажна почва , но в студа нямаше как да поникнат и грудките дадоха фира.
Бях склонна да обвиня търговците , но не е така. Просто беше необичайно студено до преди 2 седмици, когато стана необичайно горещо
Но есента , като извадя грудките , мога да изпратя на всички , които си поръчаха и не успяха да ги запазят.
Имам списъка, ще пиша - който иска от моите каладиуми , ще пратя
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1825
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: всякакви китки :)

Мнение от aurelija »

Благодаря, Лили.
Аз още не съм загубила надежда съвсем :dovolen:
Питай,ше видим дали може...
daniel9898
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 27, '21, 21:18

Re: всякакви китки :)

Мнение от daniel9898 »

И според мен това не са лилиуми :)
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”