Брукмансия (Датура)

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от dobis »

Равик, тук на морето е много по топло през зимата, но старите си заминават, виж семената сами се сеят , пръсват и поникват пролетно време.Това за бялата. Но с цветните нещо не се получава. Знам в един двор една лилава, не съм разпитвала стопанката, но май при нея коренището успява да зимува как да е , но там е невероятно топло и закътано като място и странно , но всяка година е все по малка като храст, преди 2 лета беше нещо наистина огромно като размери, това видях че я има, само защото се взирах да видя още ли я гледа.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от isa »

Да споделя нещо за т.нар. бругманзия, имам предвид дървовидната датура, която не издържа навън. Начин за съхранение, лично изпробван. Есента нарязвате 5-6 резника по дебели и ги поставяте в съд с вода на прозорец. До април пускат страшно коренище във водата, изваждате , малко посъкращавате корените и засаждате.При първа възможност-навън на балкон или директно в градината и следва цъфтеж август месец.Видя ми се много трудно да съхранявам голямо растение в стаята и прибегнах до този метод, който ако правилно разбрах идва от Германия.А коренището изхвърлям или давам на някого да не ми заема място.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от greeneyed »

Towa ще го пробвам непременно. Синята е загубих,опитах да зимува позакрита в градината, :oops: Жълтата едва я търпя в къщи, огромно растение е. Прекрасни са и бих искала да им се радвам.

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от maili »

Прекрасни са.Тази която имам мисля,че е подобна на първата,но втората направо ми събра очите :shock: .
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от maili »

Ето до къде се докарах с мойта, пресадих я в нова пръст и дано оцелее :hmmmmmm:
Изображение
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от verji »

това е любимото цвете на баща ми ,опс да незабравя и далията /гергина/..
голяма прехласване пред тях :hmmm:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от mucunka »

В края на миналата есен не успях да изкореня датурата,само пречупих изсъхналия клон.Сега видях,че от стъблото са покарали 5 нови издънки.Оцеляла е без всякакви грижи и увивания.Зимата в Кюстендил бе доста сурова...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
kundi
Кафевар/ка/
Мнения: 820
Регистриран на: Дек 11, '09, 08:31

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от kundi »

Малко да посъживим темата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Жълтата и розовата се закучиха, но скоро се надявам и с тях да се похваля.
http://kundi.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от Arida »

:dovolen: И аз имам такова растение от тази година.Беше доста акарясало,но аз го изчистих с Ви58.Така хубаво се беше разлистило,но акарите не му простиха.Сега е почти без листа,но има цвят.Надявам се до няколко дена да цъфне.Хич не е претенциозно.Обича много вода.А като го ториш започва да расте още по бързо. :tzvetoman:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Брукмансия (Датура)

Мнение от DarinaN »

само от цвят щях да се гътна миналото лято - от миризмата. такова и за без пари го не ща в къщи. в градината има две - изобщо не знам откъде се е появила едната . по някое време така беше налепила елокрилка, че й оставих само една кутийка и едно листо до нея
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”