Фикус Бенджамин (Ficus benjamina)

Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от kareliata »

"Kinky" след къпане
Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от ZAPLESKA »

оууу красив е, как да направя и моя такъв компактен? :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от pachetooo »

Да кажа още от ся на тези които имат от тъмно зеления със светло зелено и напролет ще подрязват да ме имат предвид за кандидат за резници.
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от krema »

Дайте ми идея този плешивко как да го поорежа, за да избуЕЕ малко, че така ми се струва нещастен.
Изображение
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pachetooo
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Юли 23, '10, 20:15
Местоположение: Пазарджик

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от pachetooo »

krema написа:Дайте ми идея този плешивко как да го поорежа, за да избуЕЕ малко, че така ми се струва нещастен.
Изображение
Моят съвет е да от режеш най-долният клон до първото му разклонение а разклонението го отрежи така че да остане на 2-3 пъпки за да се разклони.На останалите клони може да кръцнеш връхчетата за да се разклони ,но всички тези процедури ги направи след края на март когато се постопли.
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от krema »

Благодаря ще фотна като го Уфъкам.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от DarinaN »

според мене първо изрежи изсъхналите клончета и после всички, които са насочени навътре , т.е., които няма да получават достатъчно светлина . за връхчетата ... ти си преценявай
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от дара »

Моят съвет е преди да режеш,да си отчупиш най-здравите и жизнени клончета и ги заложиш във вода , :D така ще си осигурена каквото и да стане/от личен опит го пиша/.Успех! :daaa:
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от cherry_lady1984 »

Виола написа:Лелее, огромен е! И каква хубава корона има само! :o
На мен скоро ми подариха фикус бенджамин от пъстролистния, но всеки ден събирам по една шепа опадали листа. Като ми го донесоха беше направо пресъхнал, даже с няколко изсъхнали клончета. Полях го обилно в подложката и го оставих да поеме добре. Но не знам какво иска та не спират да капят листата. Кажете ми как се полива?
и при мен го имаше този проблем,само че беше под климатика.трябваше да се присади,използвах един от хубавите дни и свърших това,полях и го преместих на перваза по-нататък и проблема се реши. :dovolen:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Фикус Бенджамин

Мнение от ZAPLESKA »

днес си орязах всичко изсъхнало по бенджамин "големия плешивец", модел чисто зелен беше, висок към два метра, тук таме с някоя клонка за разчекнатост, но скоро го оливах с препарат за буби, че го бяха налазили и му изсъхнаха на 100% листата, след орязването остана 45см гола пръчка... на него "клоните" му почваха от педя по нагоре и има ли шанс да избие нещо от някъде :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”