Дипладения (Dipladenia)

Публикувай отговор
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от Cando »

Моля за малко помощ - преди 10-на дни ММ оставил вратата на гаража където е дипладенията отворена при -20 градуса явно за повечко време и 6 годишното ми огромно растение е измръзнало :cry: :cry: :cry: Не е спирала да цъфти от началото на лятото, дори и в гаража продължаваше, много ме е яд. Как мислите, дали има някакъв шанс корениет да са живи :hmmm: Да я изрежа ли и изобщо какво да я правя? В гаража е около 16-18 градуса, но вратата е била отворена около 10-15 минути, така че не знам колко е станало...
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от Мария Николова »

Славе, прегледах цялата тема. И на други са им измръзвали, но никой не казва за случай на възстановяване на растението.
Очевидно нищо не може да се направи... Не забравяй - все пак е само цвете, не е човек, я!
Ела си в България, ще направим пак една среща в Добрич :gush: и ще те изпратим с няколко дипландеи - розова, бяла, червена и шарена. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ReniSiyana
Кафе с мляко
Мнения: 209
Регистриран на: Мар 5, '16, 21:59
Местоположение: София

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от ReniSiyana »

Моля ви, кажете от къде да си купя тази красота. Търсих из магазините, но никъде не открих. Моля ви, много искам червена Дипладения. Ако знаете магазин с он лайн поръчки, /но не от тези които се чакат поръчките с години/моля ви дайте линк.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от greeneyed »

Никакви поражения върху корените не може да има за това време, споко, нищо не я прави, ще се съвземе. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от sendi1966 »

ReniSiyana написа:Моля ви, кажете от къде да си купя тази красота. Търсих из магазините, но никъде не открих. Моля ви, много искам червена Дипладения. Ако знаете магазин с он лайн поръчки, /но не от тези които се чакат поръчките с години/моля ви дайте линк.
Рени,следи в Баумак,сега май е Хоум макс :hmmm: сега през пролетта пущат дипладении.Моята е взета от там.
Аватар
ReniSiyana
Кафе с мляко
Мнения: 209
Регистриран на: Мар 5, '16, 21:59
Местоположение: София

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от ReniSiyana »

След съвета ти, вчера изприпках и до там. Няма и няма.
Моля ви, ако някой иска да разменим червена или жълта /за предпочитане червена/ давам тази земна оридея, която всеки момент ще цъфне. Или лимонено дръвче с плодче и много цветни пъпки.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от kali »

ReniSiyana, не бързай бе момиче. Ще има дипладении в края на март по всички цветарски магазини. :!:
Още не са тръгнали от Холандия. :lol:
Аватар
ReniSiyana
Кафе с мляко
Мнения: 209
Регистриран на: Мар 5, '16, 21:59
Местоположение: София

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от ReniSiyana »

kali написа:ReniSiyana, не бързай бе момиче. Ще има дипладении в края на март по всички цветарски магазини. :!:
Още не са тръгнали от Холандия. :lol:
Края на Март си е за края на Март! :D
Аз искам сега и веднага. Вече нямам никакво търпение за тази градина. Прегледах всички теми с поръчките и онемях бе хора...всичко се чака с месеци дори година. Ужас!
Сега чакам моя да се прибере и отивам в друг магазин в който ми подшушнаха, че има.
Но това не означава, че предложението ми за размяна е невалидно! Колкото повече-толкова повече. :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от Гео, граф »

Cando написа:Моля за малко помощ - преди 10-на дни ММ оставил вратата на гаража където е дипладенията отворена при -20 градуса явно за повечко време и 6 годишното ми огромно растение е измръзнало :cry: :cry: :cry: Не е спирала да цъфти от началото на лятото, дори и в гаража продължаваше, много ме е яд. Как мислите, дали има някакъв шанс корениет да са живи :hmmm: Да я изрежа ли и изобщо какво да я правя? В гаража е около 16-18 градуса, но вратата е била отворена около 10-15 минути, така че не знам колко е станало...
Кандо, Грийни е права, не се шашкай толкова! Дори и да си хвърли листата (а тя най-вероятно така ще реагира), дай й време. Орежи я до здраво, нея колкото повече я режеш, толкова повече расте :nod: . Като се разпролети, я извади навън на въздух и слънце и ще видиш как ще тръгне. Цяла зима моята стои на междуетажната площадка, а там в големите студове температурата пада и под нулата най-вероятно. Преди 2-3 седмици орязах клонките до 1/3 от дължината и в момента целите са окичени с мънички зелени бисерчета. Та не я отписвай :stiskam: :stiskam: :stiskam: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Дипладения (Dipladenia)

Мнение от Cando »

Благодаря на всички ви за отговорите. Те листата й направо изсъхнаха /изсушиха се от студа/. В долната си част клонките са вдървени тъй като е възрастна. Кога да я изрежа, сега ли или да чакам когато я изкарам навън? И докъде точно - предполагам преди тази вдървена част :hmmm: С нея по същия начин са пострадали и два хибискуса /знам, че не е в тази тема, но само набързо да питам, че е по същия повод/, та тях по същия начин ли или те нямат шанс.
Много ме е яд, такъв скандал вдигнах на ММ... Така й се радвах тази зима, че й намерих най-после място за зимуване, тъй като преди я държах в хола на много слънчево, но някъде през февруари миналата година си хвърли листата, предполагам от топлото и като я изкарах пролетта тръгна пак. Не я изрязах, листата покараха навсякъде, беше наистина много голяма. Но сега не знам...
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”