Дипладения (Dipladenia)

Публикувай отговор
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Дипладения

Мнение от макс »

на моите опадаха още декември листата,сега гледам че са започнали да избиват нови ластари,поорязах я малко,но се чудя дали да я полея с мастербленд 20-20-20 ,пък и до сега не съм поливала с такива сухи торове не знам как да го разтворя
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Дипладения

Мнение от katia »

На моята постоянно избиват нови листенца и ластари, но за няколко дни почерняват и окапват въобще не могат да пораснат и това ме притеснява...а аз не смея да торя нищо зимата, освен един папрат, на който почвата не е сменяна 10 години...но пък каквото стане...ще ми се да налучкам какви зимни условия обичат дипладениите, щото съм си поръчала и жълта и бяла и червена ще си купя /моята е розова/ на главния път Ловеч- Плевен едно момче продава разни грънци и цветя това лято си я купих от него за около 4 лв. беше много хубаво растение...това лято като минавам пак от там ще си взема пак...ще пробвам другата зима ще ги занеса при майка на село в хладна и светла стая
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Дипладения

Мнение от Lizi »

Аз имам и на топло и на студено . Май разлика няма . Важното е зимата да не преполееш ,че тогава умират за отрицателно време.
Иначе по принцип мисля,тези които са на топло могат да се торят . Аз например кливиите бебета и хоите цяла зима ги торя със зелен кристалон .
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дипладения

Мнение от Таралас »

А моите цъфтят като щури

Изображение
Изображение
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Дипладения

Мнение от katia »

Миналата година беше една и успя да оцелее сега са 3 бр. Уж знам как се гледа но пак се притеснявам...не трябвало да я огрява директно слънце пише из нета...моята я огряваше и си беше добре. Сега преместих и трите на постоянно слънце и се чудя да ги махам ли от там?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дипладения

Мнение от Виола »

Моите са на пълно слънце и се чувстват идеално. Две от миналогодишните ми изгниха от многото дъждове, но другите са си ОК и правят пъпки. :ieeee:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Дипладения

Мнение от katia »

:nod: И аз така мисля...обаче ме няма в къщи и няма да мога да реагирам, ако все пак започват да клюмват от обедното слънце...но каквото стане :nod:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дипладения

Мнение от Виола »

Ако само през деня те няма, няма да е проблем. Дипладенията си обича жегата. Но вечер или сутрин трябва да я поливаш.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дипладения

Мнение от Виола »

Моичката. :ieeee:
Изображение
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Дипладения

Мнение от денси »

Виола тази да не е от сортови семена от поръчката
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”