Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Мнение от krema »

Ето какво се случва с моя. Много ми е скъп, защото ми е от Блеки.
Изображение
Ще цъфтиииииим :stiskam: А ето го и в почти цял ръст.
Изображение
Отчупи се най- новото "клонче" и се натъжих, но като видях какво ми е приготвил :potekoha: , а отчупеното енастанено във вода. :stiskam:
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Zamioculcas

Мнение от denitsavm »

Супер :ieeee: Да ни държиш в течение на разцъфтяването :nod: Много ми е любимо това растение :liubov2:
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Zamioculcas

Мнение от krema »

Счупи :ufff: му се цвета преди да разцъфне, защото саксията се килна и го затисна, но здраве да е. Понеже е огромен го дадох на отглеждане в къщата на кака с огромно място и възможност да стане великан.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: Zamioculcas

Мнение от pipi »

Може ли малко инфо какво обича :?: Имам от три години и ми е пуснал само едно ново стъбълце :snif: А много ми харесва :liubov:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Zamioculcas

Мнение от DarinaN »

обича сухо и си иска мястото / като всяко цвете/
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4884
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Zamioculcas

Мнение от Di_Va »

Бях чула, а и двугодишният ми опит го потвърждава - това растение не трябва да се слага в много по-голяма саксия от предишната,/ама това е валидно за повечето саксийни/, защото спира нарастването на листата, докато корените не изпълнят саксията, след което изкарва ударно листа, трябва да не се полива много, т.е. обича засушаване и също обича да го къпят. Мисля, че е много непретенциозно и лесно за отглеждане, и на мен лично много ми харесва, успех с отглеждането!
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Zamioculcas

Мнение от nevenar »

Да споделя и аз трябваха ми две годиниза да накарам едно откраднато клонче да стане растение първо във вода пусна корен ама горе долу две месеца седя във вода , после чак след година и половина пусна ново листо и направо това е най бавното растение на света може би аз не зная как да го накарам да се раздвижи :oops:
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: Zamioculcas

Мнение от pipi »

Благодаря за съветите на всички :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2172 пъти

Re: Zamioculcas

Мнение от Мария Николова »

Благодаря на VT, че ме е светнала за името на този подарък! :sbear: Само не мога да вдяна кой наш потребител е с инициалите VT. :ufff: :ufff: :ufff: Чакам самопризнание на ЛС. :dovolen:
Всичко по-горе прочетох, но не намерих отговора на последния от въпросите ми - за слънчевото огряване. На южен прозорец ще му хареса ли? Или предпочита източен? Харесва ли му лятото отвън, или 365 дни вътре на прозореца?
Боже, ако иска не пряка светлина, къде да го държа!!! :sooo: :sooo: :sooo: Мога само стола си пред компа да му отстъпя. Ако е тъй, да се надяваме, че госпожица Замиокулкас ще се регистрира в Хобикафе и ще ме замести. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Zamioculcas

Мнение от Роза1924 »

Признавам си :dovolen: VT :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”