Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Zamioculcas

Мнение от Мария Николова »

Роза1924 написа:Признавам си :dovolen: VT :tzvetentze:
:gush: :gush: :gush: , Вили!!! :lol: :lol: :lol:
Благодаря ти, мила!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Zamioculcas

Мнение от denitsavm »

s_t_m написа:Благодаря на VT, че ме е светнала за името на този подарък! :sbear: Само не мога да вдяна кой наш потребител е с инициалите VT. :ufff: :ufff: :ufff: Чакам самопризнание на ЛС. :dovolen:
Всичко по-горе прочетох, но не намерих отговора на последния от въпросите ми - за слънчевото огряване. На южен прозорец ще му хареса ли? Или предпочита източен? Харесва ли му лятото отвън, или 365 дни вътре на прозореца?
Боже, ако иска не пряка светлина, къде да го държа!!! :sooo: :sooo: :sooo: Мога само стола си пред компа да му отстъпя. Ако е тъй, да се надяваме, че госпожица Замиокулкас ще се регистрира в Хобикафе и ще ме замести. :lol:
Ако нямаш друго - източен прозорец ще е по-добре :nod: А иначе вирее и на доста по-тъмно, отколкото останалите растения биха понесли. Предпочита непряка светлина. Моя го изкарвам лятото на плътна сянка на двора. Прибира се рано, не издържа студ, колкото амарилисите напр.
desilona
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Авг 21, '18, 09:56

Re: Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Мнение от desilona »

Здравейте,

не съм сигурна дали трябва да продължа тази тема, но за да не я създавам отново пиша направо тук. Имам проблем с моя любим Замио https://wetransfer.com/downloads/83af9d ... 541/5b10ce. Купих го само с 3 стъбла и миналата година изведнъж стана толкова голям. Затова реших да го пресадя в по-голяма саксия, защото другата направо се беше счупила от корените. Внимавам много да не го преполивам, но от началото на лятото изкарва нови стъбла, които не успяват да се развият и загниват. Можете да видите на снимките в линка. Единствената разлика от миналата година е, че не съм го торила. Смятате ли, че това е проблема? Безкрайно ще ви бъда благодарна!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Мнение от greeneyed »

На 05.12.2023 съм заложила във вода с малко рутмост пет листа от замикулкас. Два месеца по-късно имат малки калусчета- около 7-8 мм и малки коренчета. Трябваше ли - не трябваше ли, вече ги курдисах в почва за сукуленти. Много бавно се развиват, те кога ще направят стъбло, после листа ... :hmmm:

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Мнение от botan »

Бавни са в началото, много бавни даже. Моя изобщо не го гледам и вероятно за това не се е разбързал, но му трябваха поне 5-10 години докато се установи и заприлича на нещо. :lol: За това съм си казал, че ако искам черния изобщо не бих си причинил размножаване от лист, а направо бих си го взел като готово растение. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Замиокулкас (Zamioculcas zamiifolia)

Мнение от Lilly »

botan написа: Фев 23, '24, 13:47 Бавни са в началото, много бавни даже. Моя изобщо не го гледам и вероятно за това не се е разбързал, но му трябваха поне 5-10 години докато се установи и заприлича на нещо. :lol:
малееее....5-10 г !!!
Животът е твърде кратък за такива експерименти
Всичко , което мога да си взема поотраснало и отгледано , е за предпочитане ...
Малките растения / до 20-25/ см са под 10 лв , има ги навсякъде и няма сила на света , която да ме накара да го отглеждам от листо.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”