Коледниче (Schlumbergera)

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от Skio »

Защото нашите са били тъкмо купени от Лидл ,Кауфланд и подобни и се намираха по 6 бр ,на два реда по 3 от
цвят и по три цвята в касетка>>>общо 18 саксийки в картонена щайга и холандците за да ни ги набутат
за Коледа (по 4 лв.)знаят как да ги накарат да растат изправени за да се съберат ...и те после малките сладурчета тъй
и цъфват изправени ,но също имат само 3 сегмента листа,ако погледнеш твоето е с повече.
Ако бяха живяли волно на слънце щяха да имат повече листа ,и пъпки и цветове и даже на някои
сортове особенно ме кефи ръждивия зимен цвят на листата.
.............
Вярно ,че не му е мястото тук ,но щом си с лаптоп отказвам да повярвам ,е нямаш БлуТ,нека погледнем
дали няма някаква секция за това ,че даже и други може да дадат едно рамо ,но аз по принцип би трябвало
да могла да ти обясня в каква посока да настроиш и да ги синхронизираш.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10088
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 921 пъти

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от МГХ »

Изображение Този път си цъфна точно за Коледа , а снимката е от Нова година.Почти без грижи.Стои на остъкления балкон на студено докато цъфне първото цветче и тогава го прибирам на топло в стаята.Имам три и така им намерих начина за да цъфнат навреме.Иначе все закъсняваха почти до пролетта.В стаята пък изобщо не искат да правят пъпки ,защото им е топло и сух въздуха.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от Skio »

МГХ,браво на теб,ахнах,постигнала си магията на спокойното и весело съжителство с растение.
Това е ,което единствено ми харесва и даже не успях да изпитам завист(от оная бе,благородната :lol: ),
директно влязох в безметежна радост за теб и си крада идеята ,ясно видях в ума си къде точно ще живеят
моите коледничета ,които си ги представям 2 бр.,не повече(просто не мога да се откажа да го търся онова
бялото с розовия език).
Комплименти,комплименти,комплименти :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от Skio »

Любители на Шлутата ,слагам ви този линк ,но да гледа само който има
и двете>> здраво сърце и здрави нерви,yeppeee :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=8M_arpad ... ubs_digest
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от poly77 »

Изображение
Изображение
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от klapan »

И тази година великденчето се отчете

Изображение

Изображение
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от Гео, граф »

Въх-брех, Клапан :o :shock: :potekoha: :potekoha: ... Поздравления ! Този фойерверк от цветове просто замайва очите ! Великолепен е !!! :daaa:

Нямам време да чета цялата тема, затова направо питам : кога започва да цъфти това растение :?: Имам младо такова, на година и малко. Да очаквам ли цвят :hmmm: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от klapan »

Ми моето цъфти от много отдавна и от много малко като беше.Но аз торя,и държа на слънце.Би трябвало да ти цъфне.Моето стои на терасата и зацъфтя отпреди Великден.А пъпките почна да прави още преди месец
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от serena »

Едно от моите коледничета от две седмици насам започна да изкарва пъпки и може би до десетина дена ще цъфти. Зимата изкара в по-хладната стая, с много пестеливо поливане, и все още е вътре. Доколкото съм чела, при подходящи условия и коледничето, и великденчето цъфтят около Коледа и Великден - два пъти годишно. Прави ми впечатление, че цветни пъпки излизат само на млади листа, които не са цъфтели досега.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Коледниче (Schlumbergera)

Мнение от klapan »

Ами почети още,Серена...Има наистина известна прилика между двете,но все пак ясно е кое е коледниче и кое - великденче.Показаното от мен е рипсалидопсис и не цъфти по Коледа ...а имам и коледниче,което пък е до рипсалидопсиса на терасата и никога не ми е цъфтяло по Великден...а само през януари в студа.
Цветовете на двата вида много ясно се различават като се вгледаш.Коледничето има дълъг цвят с излизащи много напред близалце и тичинки.А при рипсалидопсиса цветът е в една плоскост и близалцето и тичинките са къси.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”