Мурая (Murraya)

Публикувай отговор
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Мурая

Мнение от sylay »

Аз имам същия проблем с мураята. И на моята и жълтеят листенцата от вътрешността към основата и после окапват. Не знам защо?! Иначе 80% от останалите листа са и нормално зелени. Нито съм я преполяла, нито пресушила, нито пък мястото съм и сменила. Четох по руските форуми, че било нормално по някога и че след това се възстановявали растенията. Дано!
Хич не искам да я загубя. Любимка ми е и е на 2 години и половина. Моя гордост! Пък и расте бавно, но до сега пожълтяване не е имало.
:stiskam: :stiskam: :stiskam: Дано се оправи!

Забелязах обаче, че и при някои от розите ми, както и при някои дървета от улицата има подобно пожълтяване на долните листа. :hmmm:
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Мурая

Мнение от ladidali »

Северна,
много са ти хубави мураите :daaa: :P . Сигурно си се справила със щитоноските и продължават да те радват :stiskam: . Аз също имам мурая, но тя не е толкова голяма като твоите. Когато имам възможност, ще покажа снимка. :sflower:
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Мурая

Мнение от ladidali »

sylay,
нямам идея коя може да е причината за това пожълтяване :hmmm: . Вероятно не става въпрос за нормалното пожълтяване и падане на някой стар лист, защото имаш мураята от 2,5 години и трябва да знаеш . Дано се е оправила досега :stiskam: . След като не е преполиване и пресушаване, то може да е имало някакви вредители – инсекти, фунги :evil: ? Ако си разбрала какво е, пиши, да научим и ние :idea1:.
krasiero
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 27, '14, 04:31

Re: Мурая

Мнение от krasiero »

някой може ли да ми изпрати това растение, може да направим бартер, или пък да го купя ?
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Мурая

Мнение от Бобсъна »

http://palmi.bg/bg/products/107-muraya- ... asmin.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
jaki
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Май 8, '11, 10:52

Re: Мурая

Мнение от jaki »

Доста солена тази мурая :eeeh:
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Мурая

Мнение от Бобсъна »

Ами това е метрово растение...няма как да е евтина..евтини са джуджевидните от оранжерията на БАН..3-5 лв,но те тоя размер могат да го стигнат за 15 години отглеждане..... :D
Изображение
krasiero
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 27, '14, 04:31

Re: Мурая

Мнение от krasiero »

много интересно растение :)
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Мурая

Мнение от botan »

Охо, вече са готови за хапване, но внимавай, че семката е голяма. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ladidali
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 5, '14, 18:38
Местоположение: София

Re: Мурая

Мнение от ladidali »

krasiero написа:някой може ли да ми изпрати това растение, може да направим бартер, или пък да го купя ?
Имам едно съвсем мъничко за подаряване. Изглежда съм го засяла по-дълбоко отколкото е необходимо и се разви много бавно. В момента е около 5,6 см. с 3 разклонения и вече се развива добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”