Стрелиция (Strelitzia)

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от pepelqshka71 »

Ама съм голяма патка :svekurva: Ето снимката
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Стрелиция

Мнение от dobis »

Пу, сладурана ... много добре изглежда . Всичко й е наред ...и кофата и мястото ...ако и цветарника е стабилен , предполагам , щом отгоре е палма в гледжосана ... вода и нищо повече.
Изображение

дъттюгата ми тя , но на 1 март ...сега пак се е разрошила , няма кой да я позавърже , разчепила е листата след толкова сняг вятър дъжд,- гадна пролет/то има ли още пролет тука , пак е 4 нощем :svekurva: :svekurva: / Наистина е с 6 пъпки , и за мой уДжасТ, в още по голяма саксия. Това чудо разцепи старата , от горе до долу ..яка здрава пластмаса , пръсна я, корените които се виждаха бяха като китката ми дебели. Може да е хамалогия , ама си заслужава , красиво нещо е ...чака топлото да цъфне , пъпките не са мръднали още.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от dancheto »

Върха е дъртюгата Добис! Кога ли ще доживея и аз да видя цвят! Моите още имат много вода и тор да изядат :D докато я настигнат! Браво!
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Стрелиция

Мнение от dobis »

Зора е до първия цвят ...после нещата си следват едно след друго , някак незабележимо... два цвята , сцепи се , пак цвят , пак се сцепи..бяха 4 по едно време ..продължава да се цепи ...миналата година 4 ли бяха , 5 ли , та единия нещо не цъфна... не помня , не е снимана дори...вече броя само пъпките , не мога да я разбера на колко е сцепена, там нещо излиза , листа са , ама нови центрове или само листа...голям студ , но отивам да се пробвам да я поовържа малко
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Стрелиция

Мнение от Galq 03 »

Ехаааа :shock: :potekoha:
Доби, нали ще я покажеш като цаъфне :ieeee: :tzvetentze:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от mimeta »

Значи Николаят е по-чувствителен на слънце от Регината. Имам две Регини на двора и по средата един Николай, на Регините нищо им няма, на Николая му прегоряха листата от слънцето.
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от mimeta »

Тук най-сетне е хубаво горещо лято и топлолюбивите ми цветя му се радват, също като мен. Две седмици беше горещо и сухо, през това време порасна едно листо на Николая, и като лисна проливен дъжд една вечер, на следващата сутрин листото се беше отворило - два пъти по-голямо от предишното. Сега е топло и отвреме навреме вали, стрелициите и ананасите са очаровани :dovolen:
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от mimeta »

Тук сама си говоря :lol:
Николаят е по-чувствителен и към студ. Нямаше как да прибера цветята, защото правихме ремонт и бяха на -5 навън. И трите стрелиции (две регини и един николай) замръзнаха. След като разтопих леда от листата, пораженията са най-големи на николая. Едната регина е съвсем без поражения, втората е опърпана, но предполагам, че ще живее. За николая не знам, листата са съвсем зле, но се надявам, че корените не са пострадали много и че ще оцелее. Лошото е, че преди да мръзне валеше и че почвата на трите беше подгизнала...
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Стрелиция

Мнение от dobis »

въйййй...беля голяма ... не искам да съм на твое място ... аз така загубих малката регина ...тогава беше малката , сега други са малки. Но при мен се случи в гадната студена зима на морето.
Регините не ги мисли , проблем може да има ако стегне такъв студ , че да замръзне почвата на саксията , оттам и корените . Поражения по листата , блага работа това , едната фаца малко се развалила.

Кайчето е друга работа , той е най-близо до стаен банан като гледане. И топличко , и влажничко и светличко , после сенчица , теченийце ...царска му работа ...ама е джиджаняк. Пудра е , не е като сестричките си коравелко. Дундуркай го да пусне ново листо - зима не зима , правят , щото са на топло , светло и поляти.
sasha

Re: Стрелиция

Мнение от sasha »

Едната Регина май има цветонос, но не смея да се радвам, че вече много пъти бърках листо с цветонос. Ако цъфне, ще съм най-щастливия човек! :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”