Стрелиция (Strelitzia)

Публикувай отговор
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Стрелиция

Мнение от bibi »

Сигурна ли си че това е Николай?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стрелиция

Мнение от mimeta »

Семенцето ми е от Добис. Семенцето със сигурност беше от стрелиция, Регина не е. В началото го гледах като Регина, защото не знаех, че има други изисквания, но лятото му беше видимо горещо на слънце, а после на стълбището (+5°) измръзна до корен, хвърли всички листа. Много внимателно, без поливане, само с ежедневно пръскане в топла стая го съживих.
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стрелиция (Strelitzia)

Мнение от mimeta »

Така, стрелицията, която е Николай до доказване на противното ;) живна. Не расте особено, но броих, че има 7 листа, а на снимката са 5 здрави. Значи за годината е пуснала 2 листа. Не е много, но пък стои права, не е клюмнала, листата са свежи. За сега стига толкоз.
Реджината, която ми остана, трябваше да я преместя и беше зимата на топло стълбище (15-20 градуса), северно разположение, така че без светлина. Лисатата ѝ се свиха на фунийки. Мисля, че зимата това е нормално. Сега е вънка, внимателно я свикнах на слънце, на почти целодневен припек. Листата продължават да са на фунийки. Вече почва да ме притеснява.
Моята Реджина:
Изображение
Малката ѝ сестричка. Бяха ми 3, едната (най-малката) подарих. Добре направих... Хем за цветето се грижат, хем носи радост:
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”