СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Публикувай отговор
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от dung »

Аз ще донеса аюга. :daaa:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

greeneyed написа: от подправките ще донеса, мимка. :dovolen:

Направила съм резервация за 17 човека, на 23 октомври, масите ще бъдат като се влезе отляво, на дивани от едната страна и столове от другата. Там бяхме седнали на първата среща.
Чудесно, Грийни, където ни сложат, важното е, че си знаят. :stiskam: :ieeee:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

мимка написа: Момичета, имам молба към вас (дано да не е нахално) - ако имате за разсаждане/разреждане мента, розмарин, мащерка, седуми/сукуленти някакви(ако ще и Дебела Мара, че ми загина по ремонтите), треволяци разни ниски, аюга, сапонария, да ми донесете (и срещу заплащане) :oops: Сложно ми е с вземането на поръчки.

Пак си повтарям предложението за луковици див гладиол и обикновени нарциси (там малко няма гаранция, че вадих откъдето се сетих, че имам, ама какви са точно ни'нам)
Мимка, радвам се, че оттук-оттам неща ще се появят. Веднага си признавам, че какво е сапонария дори не знам.
Три отлични седума, за в земята, вече съм накълцала като маруля, за да ви нося. На мен розмарин ми мирише така лошо, че не се и доближавам, но ще отида на експедиция да видя дали няма да ти измъкна корен.
Седума Мара изобщо не му е сега моментът, престъпление би било.
Ако дивите ти гладиоли са това, което си мисля, то ти трябва спешно да ги насадиш, защото се развиват още от есента и цъфтят рано.
............
Приемам с неописуемо удоволствие 2 нарциса, и няма такова нещо обикновени нарциси, а старинни забравени сортове, които никой повече няма енергията да се опитва да идентифицира. Ще ти ги заменя веднага с два бебока Tahiti, които вече влизат в продукция, и сигурно трябва и да ви разкажа за супер мързеливия начин на създаването им. Даже от едни други ще вземеш, намислени да ги предложа на Ив, че има големи пространства. ;)
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Много ви благодаря, момичета :tzvetentze:
Скио, за Мара-та не знаех, а ей това е дивия гладиол, аз имам посаден по градинките, вадих да спася луковички преди голямото копане и бетониране. Расте с нарциси и лалета, цъфти малко след тях (снимката е от тази пролет), не съм го вадила доста години, размножава се (малките луковички си искат охранване и време до цъфтеж), и след като прецъфти и почне да ми пречи го подстригвам с ножицата.
Изображение

А подправки буквално обожавам, сега правихме легла да си посъбера джоджена, разсаждах риган, местих вечнозеления лук (каквото оцеля), намериха ми и семенца от самардала, но поне 2 години ще чакам за продукция, чакам от приятел чубрица и салвия :ieeee:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от сюзан »

Някой иска ли от обикновените, бабешки хемерокалиси? Ще ги разреждам, че са станали цяла гора.
Иве (казанлъченката), ти не искаш ли да запълниш някое празно пространство ? :angelche:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Благодаря и за инфото за резервацията, аз около 18:00 ще цъфна, че докато се наработя :angelche:
Сюзан, ако наистина са толкова дуракоустойчиви хемерокалисите, както пише в нета, и такова има къде да сложа. Само трябва да ми кажеш колко високо става, че да знам как да го нареждам. Въобще бройте ме за циганско бакърче този сезон :angel2:
Преди няколко дни осъзнах, че напролет имам да изрежа две-три рози и тогава ще броя какво е оцеляло след тази година, общо взето рестарт на градината :hmmmmmm: Но съм сигурна, че приятните изненади ще са повече :tzvetoman:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Неделя »

Благодаря ви, момичета, за поканата!
Аз не съм в града и ще се прибера в неделя. Трябва да огледам ситуацията у дома и тогава ще си изясня възможността да присъствам на срещата. Ще се радвам да ви видя и да се запознаем. Ако не успея, прекарайте си добре и се веселете от сърце. Ще пиша допълнително.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

Неделя написа:Благодаря ви, момичета, за поканата!
Аз не съм в града и ще се прибера в неделя. Трябва да огледам ситуацията у дома и тогава ще си изясня възможността да присъствам на срещата. Ще се радвам да ви видя и да се запознаем. Ако не успея, прекарайте си добре и се веселете от сърце. Ще пиша допълнително.
Чудесно, Неделя, дано успееш! :ieeee:
Тъкмо умувах върху списъка на нереагиралите по никакъв начин и
се чудех дали е възможно въобще да не са и забелязали съобщението.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от Skio »

мимка написа: Изображение
Точно за тези си помислих, защото и няма просто какво друго да е. Или е Italicus, ili Bizantinus(само по семената се различават). Мим, това са прекрасни колонии, явно са супер щастливи да живеят там и това означава, че мястото ти е алкално и внимавай, не се нахвърляй стръвно на киселолюбивите. И ти повтарям, спешно трябва да се сложат в земята. Аз дондуркам стотина бебета от тях, двоен експеримент със семена.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: СРЕЩА В ГРАДА НА ЛИПИТЕ И ПОЕТИТЕ

Мнение от мимка »

Благодаря и за инфото за почвата, Скио :tzvetentze: А аз се чудя, защо хортензиите едва кретат и си заминават при мен :ufff:
Държа ги все още, ако някой поиска, но тази или следващата седмица садя, заедно с останалите нарциси. Като гледам стари снимки, са садени не по-късно от 2010 година, като са купувани за лилава иксия, в комплект с лилави лалета и зюмбюли :lol: Ама много ме радват де, не ги дондуркам, а те си растат и се размножават :liubov:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”