Приказка за Къщичката

Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Приказка за Къщичката

Мнение от admin »

Преди много години в едно далечно царство живеел един добър човек. Този човек обичал да общува с приятелите си и редовно ходел в "Къщата за гости". Там те на дълго и нашироко обсъждали приятни за тях теми и живеели сплотени, весели и радостни. Те помогнали на стопанина на "Къщата за гости" да построи разширения на това прекрасно място, за да може да подслони прииждащите тяхни нови приятели, за да си прекарват времето още по-приятно.
В един не толкова прекрасен момент всичките тези "приятели" започнали да си намират кусури един на друг, започнали да разхвърлят и цапат "Къщата за гости" и се наложило стопанина да наеме чистачи, които да разчистват след де веселите и де не толкова веселите и приятни сбирки на "приятелите".
Като погледнем от страни, това е нормално. Всеки един грижлив стопанин би искал къщата му за гости да е приветлива и чиста. Нормално е и да наеме слуги за тази работа, освен ако не изгаря от желание да "рине лайната на приятелите".
И ето един от повратните моменти в приказката...
Стопанинът наел най-лошите слуги в царството, защото не познавал други. Тези чистачи дори не се наложило да вадят СВ-та и препоръки, не защото нямали такива, а защото били евтини.
Стопанинът преди да наеме чистачите се досетил, че трябва да има и правила за използването на "Къщата му за гости", а в тези правила да има и правила за слугите по които те да се водят при посрещането и настаняването на гостите.
И както се случва в приказките идва втория повратен момент в приказката.
Вместо да посрещат дружелюбно новите гости, слугите ги посрещали като стопани, ама с метлата в ръка. Изчитали им още на външната порта правилата на стопанина доволно покащайки с глава в очакване някой да се провини или недай си боже да спори със слугите.
В правилата за спор със слуга било написано - бой с тояга (ако няма друго под ръка може и с ръка) и изгонване от "Къщата за гости".
Понеже приказката започна за добрия човек, време е да го вкараме и него в цялата тази схема. ;)
Един ден добрия човек на път за "Къщата за гости"отивайки, за да се срещне с приятелите си срещнал едно разплакано дете. Той попитал детето какво е станало, че плаче. Детето мълчало, защото било уплашено и изобщо нямало представа как да обясни, че заради един спор със слуга на "Къщата за гости" било набито и изгонено.
В този момент външната порта (сещате се за какво иде реч) се отворила и от там излезли много приятели на добрия човек, които също били прогонени от "Къщата за гости", защото се застъпили за детето (ама дали са били бити или не няма информация).
Тогава добрия човек решил, че ще намери сили, за да построи една къщичка за приятелите си, за да има къде да се посдлонят и да продължат да си общуват така както е било преди и в "Къщата за гости", без правила и без слуги.
Не минали мноого години и малката къщичка която построил добрия стопанин се разрастнала и станала почти като замък. Вътре идвали да пренощуват всякакви хора, които винаги почиствали след себе си и всичко било както е в приказките.
Дойде момента и за третия повратен момент. Четете...
За добро или за лошо се наложило добрия стопанин да се пресели в едно далечно царство и да не може да се грижи пряко за къщичката за приятели, която вече била станала замък. Тогава той потърсил персонал (не слуги), който да се грижи за посрещането настаняването и прочие на новите приятели, които пристигали от далечни краища, само и само да се срещнат и общуват с приятелите в замъка (къщичката) на добрия човек.
Всичко било прекрасно, но приятелите които пристигали започнали да оставят след себе си и по малко боклуци и се налагало персонала да почисти. Искам да отбележа, че този персонал, който добрия човек успал да наеме бил изключително приятелски настроен и с усмивка "ринел лайната" на гостите.
В един още по повратен момент (няма да ги броя вече) в Замъка една част от гостите, които били приятелски настроени на времето, започнали да се карат по между си, да разхвърлят и чупят около тях. Започнали не само да спорят с персонала, а и да го обиждат. Стигнало се до там, че персонала напуснал и оставил Замъка в ръцете на тези (вие ще кажете какви) хора. Те вече не били приятели, а хора.
Няколко дни след като персонала на Замъка напуснал заради хората той заприличал на сметище. Всичко било мръсно и изпочупено. Тогава тези хора, които претендирали, че обичат всичко да им е чистичко и уютно не издържали на мръсотията около тях, която те самите са създали и решили да напишат едно писмо до добрия човек, който притежавал това място. Писмото изпратили по евтин пощенски гълъб взет назаем от албанското царство. В писмото било написано:

- Кокошкарю, курника ти е мръсен и не става за живеене. Трябва да ни го подариш или поне продадеш за пред хората! Ние няма повече да търпим лайната около нас, нашите лайна де. Чакаме вест (и не ползвай за обратната поща албанските авиолинии).

След три седмици директно с dhl дошъл и отговора на добрия човек. В него пишело:

- Добри хора, намерила съм нов стопанин на моето местенце. Стойте там и не мърдайте докато той дойде. Той ще се погрижи за вас и ще разчисти всичко наоколо. Моля ви бъдете търпеливи, аз не съм забравила за вас!

На втория ден след като писмото било получено от хората на портите на Замъка почукал един брадат чичка в камуфлажен костюм с голяма раница. ;) Хората от вътре боязливо го посрещнали.
- Кой си ти? - попитали те.
- Как, кой?! Аз съм Чък... Чък Норис.

пс. Това го написах докато чаках Троля да си валидира молбaта в Exit room-a. Ама той изчезна.. Нищо де, аз съм търпелив ;) Молбата му е валидна.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 228 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от miltonia »

admin написа: Яну 17, '19, 02:00 - Как, кой?! Аз съм Чък... Чък Норис.
Туш!! Не се радвай на нов началник и младо прасенце,че не се знае какво...ще излезе. :hihihi:
А приказката си е много правдива!
troll

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от troll »

Аз си мисля, че вие не познавате Джони.
Чък Норис носи пижама с "Админ: Джони".
Аз не очаквах таквоз чак отмъщение от Равик да даде форума на Джони, ако го е дала де.
Нии не я мразим толкоз, чак.
:mrgreen:
bell

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от bell »

Приказката е изопачена.
Подпис- "не приятели, а хора."
Хора с достойнство.
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от Росица »

Приказката е абсолютно вярна и точно казана. Който е бил достатъчно дълго ще си спомни събитията в нея и как се създаде този форум. И за ситуацията с Равик е много точно казано. И аз си мислех, как се нанасяш на някого в къщата и изведнъж му казваш аз не съм доволен, трябва да ни я подариш или продадеш.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 228 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от miltonia »

Аа, Троле, не така, Джони ние си го поискахме, хорово!
Пък и какво му е на Чък Норис, добряга е, но не е беззащитен. :nod:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от mucunka »

До вчера искахме Джони да въведе ред. Сега Джони ни шока репите и оправя бакиите, пак сме недоволни. Какво искаме в крайна сметка, май не знаем....
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от mariyanag »

Приказка, не от хубавите, но приказка даже с недовършен край.... като шанс на читателите да я довършат според желанието си.
Преди малко попаднах на тема с възможност за триене на профилите. Тъжен разговор, пак с обиди, пак реплики- дуплики. Тъжно ми е на душата. И / Бреда/давам си сметка за реалността и сайта, но това не е просто някакъв сайт, и за мен поне приятелите тук не са просто някакви си никове. Тук е приказка, чийто приказен цветарски свят ни свързва - ние всички толкова различни, пъстри, разнородни, но с една цветна любов в сърцата. Не си затварям очите пред разните разности, но като във всеки приказен свят има герои всякакви, просто различни, не може да сме само черни и бели, шарени сме, изтъкани от добро и лошичко, от гняв и смях. Нали това му е хубавото на този свят - пъстротата.
Все още се надявам, че като в приказките можем да помогнем на това Kafe да се промени и да продължи да радва.
Роуз - обичам те, момиче, остани в приказката.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от МГХ »

Момичета,/ и момчета,/ защо така? Форумът не е място за мерене, а за споделяне на идеи или просто за почивка сред себеподобни.
Повечето от нас не искат да знаят кухнята и ремонтната работилница на форума, нито пък да се занимават с издръжката и поддръжката му.
Джони, карай нататък. Аз поне харесвам това, което правиш тия дни. Знаеш,че не съм от тези дето се подмазват и си казвам направо.
И за хубавото и за лошото. Който иска ще остане , а който не иска, ще си търси по добро ЗА НЕГО място.
Продължавай с приказката и дано има добър край.
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Приказка за Къщичката

Мнение от maleas »

Във всяка къща има нужда и от малко музика:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”