Резюмирай и познай!

Публикувай отговор
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от dung »

И цяла година да мисля, пак няма да мога да измисля резюме като на In_none и Албена и затова изобщо няма и да се опитвам. Който НЕ го може, Не го може. :snif:
Обаче продължавам на детска вълна:
Момиченце с богата фантазия и татко фабрикант, при странни обстоятелства, пазени в дълбока тайна, се сприятелява с бедно момче, което пък изобщо няма баща.
Има и дакел. И бухалка. ;)
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от сюзан »

ln_none написа:Пък аз цял живот си я знам като момичешка таз песенчица :lol: колко съм била заблудена. Ама явно е нещо като при Нушич с рокличките хавата.
А пък аз цял живот съм я знаела тази песничка само с двата първи куплета, и то без чичото... :angelche: . Човек се учи докато е жив.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от clock »

:shock: Направо съм шокирана от текста на тази песничка! Пяла съм си я като дете, пях я и на моето дете, тананикам си я и сега, като тренировка за някогашно внуче. Никога не съм се замисляла, а и не ми е хрумвало да правя анализ на текста и. До днес :shock: Отпада от репертоара ми за внучето :lol:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от сюзан »

clock написа::shock: Направо съм шокирана от текста на тази песничка! Пяла съм си я като дете, пях я и на моето дете, тананикам си я и сега, като тренировка за някогашно внуче. Никога не съм се замисляла, а и не ми е хрумвало да правя анализ на текста и. До днес :shock: Отпада от репертоара ми за внучето :lol:
Клоки !!! Я не се връзвай! Пей си я спокойно, и на цветята, и на внуците... :angelche:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

Девойки Ноне, Бени и dung, обрахте ми овациите с вашите резюмета - никога, НИКОГА, ама НИКОГА нямаше да загрея за какво иде реч :o :shock: ! В светлината на днешните истанбулски вълнения добрата стара песничка буквално се сатанизира - ето и Клоки априори я изключи от бъдещия си внуков репертоар. Аз ще я пея на Калоян така, както са я пели на мен и не съм я възприемала по друг начин освен по детския :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от clock »

:lol: Ой, ой, ой, момичета, Сю, Гео, вижте как с глас се смея в края на коментара си! И през ум не ми е минавало да изключа забавната песничка от песнопойката си :lol: То с песничките е и като с приказките. Много хули отнесоха и те, но за мен приказките са вълшебни и си ги обичам. Нищо, че ги изкарват кръвожадни :lol:
А гениалният анализ на Бени само показва колко е важно как е поднесена информацията.
Бени и Ноне, шапка ви свалям за оригиналността!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Di_Va »

Тук какви джендър размисли и страсти са се развихрили!
Да си призная онзи ден с ММ със смях се сетихме за тази песничка, че внуците станаха на подходяща възраст и в светлината на Истамбулската конвенция, човек да се чуди .. :nod: :lol: ! Ама ще игнорираме съвременния прочит и мисля да я караме по старо му.
На Ноне и Албенка :sbow: :sbow: ! Само ще ви чета! :liubov:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от ln_none »

А, да ги нямаме такива - тука не е за четене, а за играене :hihihi:

dung, толкова мислих по твоята загадка, че чак получих внезапното просветление, че може би все пак става дума за бУхалка, а не за бухАлка :angelche: както, не знам защо, реших първоначално. Обаче, така или иначе, не помня да ми е попадала детска книжка с дакел в нея :hmmm:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от Di_Va »

ln_none написа:А, да ги нямаме такива - тука не е за четене, а за играене :hihihi: ...
Ей, Ноне, ся като не мога да позная и да не чета ли, а? :o
А за детска книжка с дакел пъросигтално ми идва в ума "Мили бате писмата на един дакел" от Станка Пенчева, ама другите подсказки не съвпадат :snif: .
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Резюмирай и познай!

Мнение от dung »

Става въпрос за една от бухалките, с които понякога момиченцето играе гимнастика. В разгара на историята тя изпълнява много важна роля в ръцете на прислужницата.
Дакелът се казва Пифке, а действието се развива в Берлин.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”