Резюмирай и познай!

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Резюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

Преди време у фейсо се появи следния пост:

''Хич нямам време да чета, та затова може ли да ми разкажете някои по-интересни романи само с по едно изречение. Примерно:

= Ана Каренина - Лигава дворянка изневерява на дъртия си мъж, после се метка под влака.
= Записки по българските въстания - Неграмотен овчар се събира с комити, правят комитети, вдигат въстание, неуспешно.
= Престъпление и наказание - Студент убива бабичка с брадва, за да ѝ вземе парите, това го тормози.
= Граф Монте Кристо - Осъждат невинен младеж, след двайсет години избягва от затвора, намира съкровище, връща се и си отмъщава.
= Братя Карамазови - Трима братя плюс един незаконен, кой от кой по-изоглавен, утрепват бащата.

Предварително благодаря :)''


Оттук нататък стана една разкошна игра :ieeee: :ieeemyzh: . Всеки участник правеше едно такова ужасно сбито резюме, а другите познаваха коя е книгата. Не с цитати, както тук сме играли вече, а по този много забавен начин. Щете ли да я играем :?:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Щем :mrgreen:
Дявол с котка върлува из Москва,някой ще бъде разпнат ,а една голяма любов ще премине в лудост.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

Майстора и Маргарита на Булгаков :D

Ти нали я игра тая игра в Какво четеш, Бени?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Ама напиши, че е "Майстора и Маргарита", бре, Албенке! Такива са правилата Геови. Нали, Гео, тук не отгатваме, а направо пишем?
Ей така примерно:

"Мадам Бовари" - Скучаеща провинциална женица, дето не знае къде и защо я сърби, изневерява на мъжа си почтения доктор с някакви непотребни тъпаци, задлъжнява и накрая се трови.

Или "Идиот"
Едно болнаво момче неизвестно как се оказва обект на особена любов от страна на баш красавиците в губернията, които дотам го докарват, че окончателно се побърква, но и те не прокопсват - едната я заколват с нож.

Ей ся, ако някой ми разкаже с едно изречение "Одисей" на Джойс, ще му дам собствената си Нобелова награда. Като я спечеля, де...
Последно промяна от milena02 на Ное 27, '17, 16:57, променено общо 2 пъти.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Албена »

Уф,аз помислих ,че трябва да е загадка. :angelche:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Ама напиши, че е "Майстора и Маргарита", бре, Албенке! Такива са правилата Геови. Нали, Гео, тук не отгатваме, а направо пишем?...
Пак не си разбрала, Агентке :lol: ! Напротив - трябва да отгатваме, иначе не е интересно :hihihi:

ПП. Темата е ''Резюмирай и познай!" (моля модератор да поправи грешката ми в заглавието :oops: :oops: :oops: !)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Добре де, ама ми се струва, че иначе е още по смешно. Но правилата са си правила. Пак ще се пробвам:

Някакъв пишман пилот да вземе да се изтърси със самолета насред пустинията и като го напекло слънцето взели да му се привиждат разни принцове, рози и кладенци, че и на философия го избило от жегата.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

Това е лесно :ieeee: ! Яз го знам, беее: Малкият принц :angelche:

Загадка-резюме:

И мистерия има, и убийства бол, и хубава шахматна партия се разиграва. На една картина...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от milena02 »

Това беше на Реверте, но заглавието съм го забравила. "Деветата порта", май. Ти ме открехна на тази книга. Казвай, ако съм познала, че да преразкажа нещо смешно. Или пък да беше "Фламандския майстор".... :hmmm: Едно от двете.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разюмирай и познай!

Мнение от Гео, граф »

Фламандския майстор е :daaa:

Давай смешното :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”