Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Ей тази скуртейка с лисиците не може да бъде забравена! Обаче мълча :slips: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Еличка »

Аз пък не мога да забравя: "Грешна беше тая Албена , но беше хубава."
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Апр 11, '18, 14:29 Аз пък не мога да забравя: "Грешна беше тая Албена , но беше хубава."
Ели, хич няма да чакаме Милена да намине (от дъжд на вятър), ами давай следващата :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Еличка »

Не надничам много често тук, дано не повторя загатка. И аз пускам нещо лесно. Миналата седмица се смяхме много с приятели на разни извадки:
"А не само падежите трябваше да превъзмогнем ние. Цялата граматика е осеяна с гвоздеи и гвоздейчета и ако не внимаваш, можеш не само да се одраскаш, но и да се убодеш.
Има например думи, които са капризни и непостоянни като истерична жена — явяват се във всички възможни тоалети. Това сравнение не е случайно. Изучавайки граматиката, аз забелязах, че тая наука има много женски особености или ако искате, жените имат много граматически особености. Нямам пред вид неопределеното и повелително наклонение, за които може да се каже, че са изключително женски наклонения, а факта, че около всяка жена, като около съществителното в граматиката, винаги се навърта по някой член на речта, по който може да определиш от какъв вид и род е жената. Освен това и жените, както и съществителните в граматиката, имат винаги окончание, което много охотно сменят при всеки нов падеж."
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

А! Това да не беше от "Биография" на Бранислав Нушич? Много силно ми напомня, но пък какви падежи в сръбския... :hmmm: :hmmm:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Еличка »

Туй е.
Ааааааа, имат падежи. Не знам колко са, но добре си спомням как даскала ги караше да спрягат пес в различните падежи. И някой си поред (например пети) бил за обръщение. Та, нашият ученик все не можеше. Питал някой (не помня кого), отговорът бил "Куч-куч-куч!". После баща си, брат си, попа. Та попа каза, че трябва да се намалят тези падежи, много са.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Не ме бийте много! Просто искам да внеса нотка разврат в тази благочестива и високоинтелектуална тема. Който е чел туй, е мой човек!

"В случая, ако семето ни е дадено само за размножаване, признавам, светотатство би било то да бъде отклонявано. Но след като е ясно, че влагайки го в нас, природата едва ли е смятала да го употреби всичкото за размножаване, то тогава какво значение има, дали то ще се изгуби тук или там? Човекът, който го отклонява, върши ли по-голямо зло от природата, която въобще не го използува? При загуби от този род ние само й подражаваме. Възможността да вършим това е първото доказателство, че не става дума за нещо противоестествено. Не би било нито справедливо, нито мъдро да смятаме, че природата ще позволи нещо, което ще я оскърби; второ, това става от само себе си стотици и стотици милиони пъти на ден; нощните полюции, безполезността на семето по време на бременността на жената не са ли загуби, позволени от естествените закони, не ни ли показват те, че безразлична към употребата на тази течност, на която придаваме такава стойност, природата ни позволява да я хабим, както тя го прави всекидневно, че тя приема размножаването, но едва ли то е нейното главно намерение; че желае да се плодим, но тъй като не печели нищо от това, нашият избор й е напълно безразличен; че след като ни е оставила сами да избираме дали да създаваме, или да рушим, ние нито ще я зарадваме, нито ще я наскърбим, ако правим едното или другото според нашите собствени предпочитания; и че тъй като нашият избор ще бъде пак резултат от нейното влияние и действие върху нас, той при всички случаи по-скоро ще й се хареса, отколкото да я засегне."
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Миленко ,този текст много ми напомня на "Възхвала на глупостта' на Еразъм Ротердамски , но понеже съм я чела отдавна ,не си спомням имаше ли подобно нещо там. :hmmm:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Не, Албено, мари, хубава! Не е бай Еразъм! Маалко по-късничко е, но пак говорим за преди модерните времена. Бе вие на девственици ли се правите, бре, може ли поне от любопитство да не сте надзъртали тъдява?
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Хайде да дам жокер. Това е от бащицата и на Дон Жуан, и на Казанова, и на плеядата говеда като Жорж Батай, Гийом Аполинер, Хенри Милър и прочее мръсници. Кой е той?
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”