Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1707 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Тъй като Грийни нещо се е разсеяла, ще я прередя, пък тя по-нататък ще си пусне загадката :angelche: :

''Ушуая е разположен на протока Бийгъл, през който е преплувал Чарлз Дарвин, преди да установи, че човекът произлиза от маймуната. Протокът наподобява река, не е по-широк от Дунав и е точно толкова тих и бял. Нашият морски път започва от един от най-спокойните протоци на планетата, след което се юрваме на юг към пролива Дрейк, който е най-бурният на планетата. Добре, Бийгъл не е по-широк от река, а Дрейк е широк 1300 километра. И на кой километър протокът става пролив? И каква суша трябва да настъпи, та проливът да стане проток? Около мен е пълно с географи, но не се решавам да попитам, убеден какво ще чуя в отговор: "Има проток, има и пролив. Що за въпрос!". Щастие е, че наолколо няма и филолози, иначе щях да бъде обдарен с нещо от рода:"Проток и пролив са дублетни изрази на сходна географска реалност". А на всичкото отгоре имам един приятел химик, който би казал, че химическият състав на протока и пролива са еднакви. Господи, имам и приятели юристи. Те държат свирепо на свидетелските показания. А новият ми приятел, който е в групата ни на кораба "Лас Палмас", докрор Андреев, в качеството си на хирург би се съсредоточил върху разликата между кръвоток и кръвоизлив. Ако, разбира се, бъде запитан, което аз посмъртно няма да направя. Огромна мъдрост на живота е да се предпазваш от отговори."
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1707 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Лаленцето не поглежда тук, иначе щеше да познае реалити-романа на Боян Биолчев Антарктида - окото на Космоса.

Грийни, ти си :gydigydi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от greeneyed »

А да ви видя сега! 8-)

Познавам един кожухар. Момчето му го изпратиха на държавни разноски в Италия да учи пеене. Иначе заекваше. А момичето му скоро ще завърши Художествената академия, отдел „Текстил“, макар че е далтонистка.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от мимка »

Грийни, ако пусна в действие моя "Опасен чар", дали някой ще може да ми устои :liubov:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от greeneyed »

Нямаш грешка, Мимка. :daaa: Интересното е, че Свобода Бъчварова е сценарист на филма, книгата е създадена няколко години по-късно и естествено няма успеха на филма.Заслугата естественото е на невероятните актьори,по-точно само на един от тях. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от мимка »

Благодаря Грийни :tzvetentze:

Нещо лесно, според мен, за любителите на автора:

"Питър го направил и буквите му по детински се разкривили през плочата под стегнатия ред на майка му. Той с удивление открил още една от малкото думи, които можел да прочете.
— КУЧЕ! Мамо! Получи се КУЧЕ!
— Да, куче. — Тъгата в гласа й веднага охладила ентусиазма на Питър. Майка му посочила от БОГ към КУЧЕ. — Това са двете природи на човека — казала тя. — Никога не ги забравяй, защото един ден ще бъдеш крал, а кралете порастват големи и високи — големи и високи като Дракони при деветата смяна на кожата."
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от сюзан »

Грийни, чакаме те в "Резюмирай и познай" :gydigydi:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15883
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 855 пъти
Получил благодарност: 1707 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Мимка, това ми е съвършено непознато. Само се отчитам, за да знаеш, че съм видяла цитата ти, но съм пас :sdull:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от мимка »

Подсказка: авторът е американец, изключително известен писател на хорър книги - романи, разкази, поредици. Има филмирани някои от най-известните му произведения. Книгата, от която е откъсът, на мен ми прилича на приказка :)
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

мимка написа:Подсказка: авторът е американец, изключително известен писател на хорър книги - романи, разкази, поредици. Има филмирани някои от най-известните му произведения. Книгата, от която е откъсът, на мен ми прилича на приказка :)
Стивън Кинг - Очите на дракона.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”