Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Миленка , Блага Димитрова не съм много сигурна ,но мисля ,че е от "Отклонение"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1699 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Сю, мотае ми се Сарантийска мозайка по твоя цитат или пък нещо за боянския майстор :hmmm:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

"Първата езда с Доли ми разкри ,че тя е жертва на един печален навик. Беше пръдла. Сега нямам нищо против кон ,който пърди. Признавам достойнствата на пърденето като средство за облекчение и винаги съм смятал , че две нормални пръдни са достатъчни за всеки кон. Но да пърдиш заради самото пърдене е нещо по-различно и аз в никакъв случай не го одобрявам.
Обяснението, което баща ми даваше за пръдните на Доли не беше ,че то е породено от някакви цинични подбуди, а че може да бъде обяснено само с принципа на ферментацията. Бедата беше в това ,че Доли беше много лакома - тя хищно поемаше и поглъщаше всичко без да дъвче. И произвеждаше такъв конфликт от газове ,течности и твърди вещества в корем а си , че бълбукането и къркоренето ясно се чуваше щом долепиш ухо до корема й."
Що е то? :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1699 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Ахахахахааа, Бени :lol: :lol: :lol: ... Нямам идея коя е Доли, но е много симпатична с нейния ''печален навик'' :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от сюзан »

Гео, граф написа:Сю, мотае ми се Сарантийска мозайка по твоя цитат или пък нещо за боянския майстор :hmmm:...
Жокер. Авторката е англичанка, а действието се развива в края на 15-ти век в ренесансова Флоренция.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Албена написа:Миленка , Блага Димитрова не съм много сигурна ,но мисля ,че е от "Отклонение"
Позна, Бени. Но е от "Пътуване към себе си". Въпреки това ме изненеда. Бях напълно сигурна, че никой няма да разпознае цитата.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Гео, граф написа:Ахахахахааа, Бени :lol: :lol: :lol: ... Нямам идея коя е Доли, но е много симпатична с нейния ''печален навик'' :lol: :lol: :lol:
Да подскажа малко.Авторът е австралиец.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Хайде да не спирам играта,ще си кажа всичко. ;) Авторът е Алан Маршал ,а това е от книгата му "Разкажи ни за пуйката ,Джо!"

Май пак аз съм наред :angelche:

"Според мнението на стоиците мъдростта не е нищо друго освен следване на разума, а глупостта е вълнуване от напора на чувствата. За да не бъде животът им скръбен и тъжен, Юпитер е дарил на хората повече чувства от разум — отношение двадесет и четири към едно. Освен това той затворил разума в тясно ъгълче на главата, а цялото останало тяло предоставил на страстите. При това само на един разум противопоставил два най-необуздани тиранина: гневът, който е заседнал като в крепост в гърдите и в самото сърце, извор на нашия живот, и похотта, която има пълна власт чак до края на мъжката възраст. Делничният човешки живот съвсем ясно показва колко е слаб разумът срещу тия два врага. Докато разумът протестира до пресипване и проповядва нравствени правила, понеже само това му е позволено, гневът и страстта мятат примка на своя господар и с още по-голяма омраза викат срещу него, докато той отстъпи изтощен и предаде ръцете си. "
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1699 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Албена написа:Хайде да не спирам играта,ще си кажа всичко. ;) Авторът е Алан Маршал ,а това е от книгата му "Разкажи ни за пуйката ,Джо!"
:ufff: :ufff: :ufff: Ама разбира се, каква съм :ovtza: ....

Иначе за цитата имам смъъътен спомен :hmmm: . Някой от философите, ама не древните, а някой ренесансовец трябва да беше, въпреки споменаването на Юпитер. Съдейки по факта, че някога (отдавна) съм попрочитала по нещо на Макиавели, Лутер, Еразъм, Томас Мор, Кампанела допускам по метода на дедукцията, че е някой от тях :swonder: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Залагам на Еразъм Ротердамски и "Възхвала на глупостта".
Последно промяна от milena02 на Дек 15, '17, 17:40, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”