Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Готова съм :D

''Защо пастирят нарича шилетата си пупави?
Нарича ги пупави, защото растат предимно на корем. Според местния говор пупа значи корем. Пупавото се употребява главно в среден род, за да се подчертае неговата недоразвитост и инфантилност. Това понятие се разпростира не само върху домашните животни, то засяга също така и човека, особено децата. При неправилно хранене и отглеждане децата стават пупави и колкото повече растат, толкова повече пупавеят. Да запупавее може, разбира се, и възрастният човек, но при възрастния за разлика от децата това ще рече, че наред всичко е и малко възглупав — запупавял му е акълът. Когато едно нещо започне да пупавее, отърване няма…" Съдба, какво да се прави!''
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Вълшебникът Радичков !"Пупаво време"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Любимият Радичков! Бени, ти не остави на другите време дори да прочетат цитата :lol: :daaa:.
Давай :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

"Консулът на Хегемонията седеше на балкона на абаносовия си космически кораб и свиреше „Прелюдия в до диез минор“ от Рахманинов на древно, но добре поддържано пиано „Стенуей“, докато в блатата под него скачаха и ревяха огромни зелени гущероподобни твари. От север се задаваше гръмотевична буря. Синьо-черни облаци се открояваха като послесмъртни петна върху фона на гора от гигантски голосеменни растения, а слоесто-купестата облачност се издигаше на девет километра височина в кипналото небе. Светкавици къдреха хоризонта. Недалече от кораба, в ограденото поле, от време на време помръдваха слепешката неясни силуети на влечуги, кряскаха и после стремглаво изчезваха в синьо-виолетовата мъгла. Консулът се съсредоточи над един труден пасаж от прелюдията, без да обръща внимание на приближаването на бурята й нощта. "

Нещо малко по-трудно ,ама Гео го знае! :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Албена написа:... Нещо малко по-трудно ,ама Гео го знае! :tzeluvka:
Мълча :slips: :scool:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 768
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

Дан Симънс, Хиперион :mrgreen:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Maranta,"чувствам ,че сме от една порода" ! ;) :angelche: Давай следващата загадка!
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 768
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

Албенка :tzeluvka:

"Да ви кажа ли какви бяха тия графици? Съвсем проста работа: на паус се изчертават с туш две оси — едната ос хоризонтална, другата вертикална. На хоризонталната се нанасят последователно всички работни дни от изминалия месец, а на вертикалната — количеството изпити грамове, преизчислени в чист алкохол. Вземаше се под внимание, разбира се, само изпитото през работно време и преди него, тъй като изпитото вечерта е величина за всички горе-долу константна и не може да представлява интерес за сериозния изследовател.
И тъй, след изтичането на месеца работникът идва при мен с отчет: еди-кой си ден са изпити еди-какво си и еди-колко си, на другия ден — еди-колко си и еди-какво си. А аз с черен туш и на пауса изобразявам всичко това във вид на красива диаграма. " :hihihi:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1511 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

О, Маранта, три пъти я купувам и я подарявам, веднъж даже я разпечатах от Читанката, само и само да я имам в ръцете си винаги, когато ми скимне. Седи си в четеца ми и щом ме стегне шапката, си отварям Веничка да си му се радвам :slove: ! Само първото изречение до средата и ми е ясно кой е - повестта Москва-Петушки на безкрайно обичания от мен и други приятели Венедикт Ерофеев :sheart: :sheart: :sheart: :sdrink:

ПП. Даже сума време негова мисъл стоеше в подписа ми! Примерно: ''А онова, което мислех за пътеводни звезди, се оказаха глупави фойерверки.'' Но не съм сигурна :hmmm: ... Може и да е ''Всичко на тоя свят трябва да се извършва бавно и неправилно, та да не може да се възгордее човек, а да бъде тъжен и смутен.... Какво ли значение има всъщност, мога да го цитирам до припадък :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”