Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Печелите и двете с Графинята кексчето! :tzvetentze:
Ох, Миленски, ш'ме умОриш начиии :sdull: :swhew: ! Играта се състои в това ПОЗНАЛИЯТ да пуска загадката, а не само ти да си се забавляваш, а другите да отгатват :ssmiah: :ssmiah: :ssmiah:

В случая след като и двете с Малката сме познали, е редно някоя от нас да пусне цитат, а не ти да ни предизвикваш с Даниел Дефо и неговия Петкан :sgiggle: :hihihi: :hihihi:.

Иде, давай следващата, пиле :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

maranta написа:... Я да видим, кой е като мен почитател на този автор :angelche:
В цайтнот съм :shock: :shock: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

maranta написа:
Я да видим, кой е като мен почитател на този автор :angelche:

.“
Агоп Мелконян е това ,обаче не помня как се казваше разказа.Доста отдавна съм го чела.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Аааааа, Маранта! Това е от бъзика върху "Ад" по Данте Алигиери на Агоп Мелконян. Да пукна, ако не е!
Графиньо, колкото и да не ти се ще, пак съм аз на ход по твоите правила. Щото познах произведението, а след мен е Албенка, понеже първа позна автора.

Значи. Малко рУмантика:

"През целия си живот, ако не в убежденията, в постъпките съм се изявявал като себично същество. В детските години ме учеха да бъда справедлив, но никой не ме научи как да се смирявам. Учеха ме на принципност, но ме оставяха да я прилагам с гордост и самонадеяност. За жалост единствен син (и в продължение на години единствено дете), аз бях глезен от родителите си, самите те добри хора (баща ми особено бе олицетворение на добросърдечие и дружелюбност), позволяваха ми, подтикваха ме, караха ме едва ли не да бъда себелюбив и надменен, да нехая за всички други освен да най-близките, да презирам останалите, по-скоро да желая да презирам ума и достойнствата им, да надценявам себе си. Такъв бях от осмата до двадесет и осмата си година; и такъв щях да си остана, ако не бяхте вие, скъпа, прелестна....! Колко много ви дължа! Вие ми дадохте урок, отпърво много тежък, но колко полезен! Вие ме сложихте на място. Явих се пред вас уверен, че ще ме приемете. Вие ми показахте, че всичките ми самонадеяни претенции не значат нищо за жената, която е достойна за истинска любов".
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Ето ви и от мен загадка.Миленка каза ,че съм след нея :angelche: ,така че отгатнете кой е автора ,защото това е цялото произведение./Имам някакво предчувствие ,че Миленка от раз ще го познае :D /

"Бобров си вървеше по пътя и разсъждаваше: защо, като сипеш в супата пясък, супата става безвкусна.

Не щеш ли, гледа: на пътя седи момиченце, държи в ръце червей и плаче, та се къса.

— Защо плачеш? — попита Бобров момиченцето.

— Не плача, а пея — обясни то.

— И защо пееш така? — попита Бобров.

— За да му е весело на червея — рече момиченцето. — А аз се казвам Наташа.

— Така значи? — почуди се Бобров.

— Да, точно така — отвърна момиченцето. — Довиждане!

После пъргаво се изправи, качи се на велосипеда си и отпраши.

— Толкова мъничка, а вече кара велосипед — помисли си Бобров. "
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

Гео, заповядай https://chitanka.info/text/951-ad" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Албенка, Адаш :sclap:

За първия цитат не се сещам :hmmm: неромантично ми е пък :hihihi:
Албенка, стилът на Хармс не може да се сбърка :angelche:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа: Графиньо, колкото и да не ти се ще, пак съм аз на ход по твоите правила...
В правилата влиза да се изчакваме, кук*. Пусналия загадката трябва да потвърди, че е разпозната и тогава позналия да играе, ясно ли е :hihihi: ! Не че не бях първата, която наруши правилото, ама аз мога (само веднъж, после - бой), щот съм пуснала темата :swait: ! Шът! Чувам те :evil: !... Виж ся ква манджа с грозде набачка - и двете с Албенка пуснахте цитати и ако двама други души познаят, ще искат и двамата да играят. Правилата са, за да се спазват, женки проклети :svekurva: :svekurva: ...

.................................

= кук* - съкратено на кукундрил (смотан) :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

maranta написа:Гео, заповядай https://chitanka.info/text/951-ad" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Албенка, Адаш :sclap:

За първия цитат не се сещам :hmmm: неромантично ми е пък :hihihi:
Албенка, стилът на Хармс не може да се сбърка :angelche:
Маранта, благодаря за линка, мила, :gush: :tzeluvka: ! Ще трябва да се чете Мелконян, срам ме е, но нищо негово не познавам :oops: :oops: ...

Ето има вече познал загадката на Бени. И аз като кажа, че твойта, Милено, пиле шарено, е от Гордост и предразсъдъци на Джейн Остин, за да бъда съвсем коректна, ко прайм? Кой пуска цитат, мъ??? И Малката я отсвири, тя не можа да мъцне... Ааа, ше требе да те турям в ред :sboi:

ПП. Аз отстъпвам на Маранта (след като Бени потвърди, че тя е победителка), защото съм благородна :semo: и защото ме няма два дни :sitwasntme: :ssmiah: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Албена »

Маранта е на ред да ни изпитва. :mrgreen: Наистина е Хармс .
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

Благодаря, момичета :tzeluvka: Хубавото на играта е, че така много от нас ще открият за себе си непознати автори и произведения :nod: Не се изпитваме, а се забавляваме :ieeee:
Ето, това е доста познато, кой ще е първи този път :dovolen:

"Всичко, което искаме, е да запазим непокътнати и в безопасност познанията, от които смятаме, че ще имаме нужда. Ние все още не искаме да подстрекаваме или да разгневяваме когото и да било. Защото, ако ни унищожат, познанията също ще загинат, може би завинаги. Ние сме примерни граждани, но по свой собствен начин; вървим по старите железопътни линии, нощем спим по хълмовете и хората от града ни оставят на мира. Понякога ни спират и ни претърсват, но ние не носим със себе си нищо, което би могло да ни уличи. Организацията ни е гъвкава, много свободна и разпокъсана. Някои от нас си направиха пластични операции на лицата и на пръстите, за да сменят отпечатъците си. Точно сега ние сме в тежко положение. Чакаме войната да започне и да свърши колкото е възможно по-скоро. Това не е приятно, но то не зависи от нас; ние не управляваме, ние сме само едно отхвърлено малцинство, чийто глас е глас в пустиня. Но когато войната свърши, може би от нас ще има известна полза за света."
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”