Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Публикувай отговор
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от dodo74 »

Гео, граф написа:
greeneyed написа:Чудомир трябва да е . :daaa:
Додо се размотава някъде и не поглежда да потвърди отговора, затова му изземвам функциите. Грийни, пак си ти, разбира се, че е Чудомир (Не е куче като куче) :nod:
Даам.Чудомир е. Лесно беше. ;)
Може и да може .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Грийни, не се разсейвай де :gydigydi: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от greeneyed »

Хайде сега, много леки и приятни книги. :daaa:

Разбира се, в днешно време имаше много хора, които явно се отвръщаха от този морал. Тя виждаше това в поведението на учениците, които вървяха наперено и се блъскаха и бутаха без капка уважение към възрастните хора. Когато тя ходеше на училище, децата уважаваха възрастните и гледаха към земята, когато говореха с тях, а днес децата те гледаха право в очите и ти отвръщаха най-нагло. Неотдавна в магазина тя каза на едно момче — по нейно мнение най-много на тринайсет години — да вдигне от земята кутийката от безалкохолно, която бе хвърлило. Младокът я погледна изумен, а след това се разхили и й каза тя сама да си я вдигне, щом толкова иска, понеже той нямало да го направи. Тя толкова се изуми от наглостта му, че изгуби ума и дума и не можа да му отвърне нищо, а той отмина с нехайна походка. Когато тя беше млада, можеше някоя жена да хване едно такова момче и да го напляска на място. Но днес вече не можеше да напляскаш чуждо дете на улицата — ако се опиташ, ще се вдигне страшна врява. Разбира се, тя беше съвременна жена и не одобряваше боя, но понякога си струваше човек да се замисли. Дали това момче щеше да вдигне кутийката, ако знаеше, че може да го напляскат? Сигурно не.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Пак съм пас, съвършено непознато ми звучи (не разказаната ситуация, тя е ежедневие вече :snif: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

О, Грийни :ieeee: Любимец ми е той - А. М, Смит :dovolen: Поредицата за Африка, това са размисли на маа Рамотсве :D
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от greeneyed »

Da,Маранта, всичко съм му изчела и не ми е омръзнал този стил, освен това откъде ще научиш нещо за Ботсвана? :dovolen:

А, Гео, ние с теб никога няма да си разпознаваме загадките, 8-) ;) ама лошо няма, хората са различни. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

greeneyed написа:Da,Маранта, всичко съм му изчела и не ми е омръзнал този стил, освен това откъде ще научиш нещо за Ботсвана? :dovolen:
+1 :daaa:
А това откъде е? :twisted:

Купихме си пътеводители, слънчеви очила, раници, манерки, бинокли, спални чували и една палатка. След като хамалувах още седмица и половина при моя приятел Стан, успях да се оттегля с чиста съвест, защото в града се появи един негов братовчед и веднага се съгласи да дойде да работи на моето място през лятото. Двамата с Барбър излязохме на прощална вечеря в Ню Йорк (сандвичи с говеждо в „Стейдж Дели“), след което се върнахме в апартамента към девет, защото възнамерявахме да си легнем в прилично време и на следващата сутрин да потеглим рано. Беше в началото на юли 1971 г. Бях на двайсет и четири години и имах чувството, че животът ми е в задънена улица. Докато лежах на канапето в мрака, чух, че Барбър отиде на пръсти в кухнята и оттам се обади на Кити. Не успях да доловя всичко, което каза, но очевидно я осведоми за предстоящото ни пътуване. „Няма нищо сигурно — прошепна, — но може да му подейства добре. Като се върнем, току-виж дотърчал да те види.“ Ясно кого имаше предвид. След като Барбър се прибра в стаята си, аз светнах лампата и отворих една бутилка вино, но алкохолът вече не ми действаше. На следващата сутрин, когато Барбър дойде да ме събуди в шест часа, бях спал не повече от двайсет-трийсет минути.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от Гео, граф »

Мълча. Защото не знам :swonder: :ssleepy: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от milena02 »

Значи, първоначално го сбърках с "По пътя" на Керуак - заради хипарското звучене; после пък ми мина през ума Буковски - заради лежерния стил. Но не! Един Агент може да тръгне по грешна следа, но бързо попада на решаващата улика - името Барбър. С една дума - това е "Лунен дворец" от Пол Остър.
Ако авторът на загадката потвърди хипотезата, глейте къв бермудски триъгълник ще ви отвъртя.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Литературни задачки-закачки (игра с цитати)

Мнение от maranta »

Давай, адаш :daaa: Ако ще потъваме, поне да е по-екзотично :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”