Любими книги и поредици

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Любими книги и поредици

Мнение от Миша »

Една моя любима поредица фентъзи,"Вълкодав "на Мария Семьонова,странни съдби,вълшебство,сила,приятелство,достойнство,любов,почит -има всичко,разказано в типичният руски приказен стил,жалко,че толкова се бавят с издаването на следващата книга :snif:

А аз сега се забавлявам с Георги Данаилов ,обичам да бягам от ежедневието с подобни книжки,под леглото ми чат-пат отново се появява "Антон и Точица" ,като в детските ми години :oops:
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 29&Level=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Любими книги и поредици

Мнение от Гео, граф »

Един от най-любимите ми литературни жанрове е историческия роман. В детски години четях в захлас Морис Дрюон - Железния крал, Удушената кралица, Лъвът и Лилията, но вече въобще не ги помня :oops: , знам само, че много ми харесваха :nod:. Минах, разбира се, през тетралогията на Фани Попова-Мурафова и съпреживявах дълбоко очарована драмите на Асеневци, даже после трудно възприех историческата истина, така плътно се беше насложила в мен литературната такава. Особено много обичах историческите фентъзи-романи на Петър Бобев - Галатея, Горан-мечи побратим, Опалите на Нефертити, Отмъщението на мъртвия инка, Тайната книга.

Сега в зрялата си възраст ( колко евфемистично :sgiggle: ) чета с огромно удоволствие поредицата на Тим Северин Викинг. Сага за героите на Севера - Синът на Один, Брат по съдба и Кралска стража. Мисля, че съм писала достатъчно за тази любима трилогия, както и за другата поредица, тази на Ян Гиу Рицаря тамплиер - Пътят към Йерусалим, Рицар на Храма и Кралство в края на пътя, както и продължението й Наследството на Арн. Само маркирам поредици, за които съм се сетила в момента :arrow: :angelche: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Любими книги и поредици

Мнение от Румена »

milena02 написа:
Благородно ви завиждам, че можете да четете фентъзи. Аз не мога. Нямам въображение явно. Мъжът ми чете и се забавлява доста с такива поредици, а аз гледам накриво отстрани и мрънкам, че след първата половина на ХХ век няма литература. Иначе на теория знам, че ако искаш добър социален роман, ще го намериш сред фантастиката, а ако ти се чете свеж исторически роман - търси го сред фентъзито.


Това изказване много ми допадна- изумително точно е, определено не звучи като от човек без въображение :dovolen:
Моето хоби е четенето, а любима фентъзи поредица е " Песен за огън и лед" на Джордж Мартин, добила популярност и чрез сериала на НВО "Игра на тронове".
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1499 пъти

Re: Любими книги и поредици

Мнение от Гео, граф »

Румена написа: ... Моето хоби е четенето, а любима фентъзи поредица е " Песен за огън и лед" на Джордж Мартин, добила популярност и чрез сериала на НВО "Игра на тронове".
Иха, още един любител на четенето и особено на Песента :ieeee: ! Бягай в тази тема, да си пишеме там :arrow: :daaa: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”