Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Ооо, Гай Гавриел Кай :slove: !!! Стара любов ми е той, Надин! Особено Лъвовете - тия двамата велики мъже Амар ибн Хайран и Родриго Белмонте ми разбиха сърцето. Не че Сарантийска мозайка е по-слаба де. Разкошен разказвач е Кай, създава плътни, реалистични земни образи, въпреки, че се води фентъзи-автор. Търся трилогията Фионавар, засега безуспешно :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от nadin »

Аз съм я чела на английски. Не си спомням от къде я изкопах, но ако те интересува я имам в електронен вид.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

''Съществуват само Злото и Голямото зло, а в сенките зад тях се крие Много голямото зло. Много голямото зло, Гералт, е такова, каквото дори не можеш да си представиш, даже ако мислиш, че нищо не може да те учуди. И знаеш ли, Гералт, понякога се случва така, че Много голямото зло те хваща за гърлото и ти казва: „Избирай, братко, или мен, или онова, по-малкото“.
— Ще ми кажеш ли накъде биеш?
— На никъде. Подпийнах си и философствам, търся някакви истини. Току-що намерих една: по-малкото зло съществува, но ние не сме в състояние да го избираме сами. Само Много голямото зло може да ни принуди да направим такъв избор. Независимо дали го искаме.''

По-малкото зло
Последното желание
Анджей Сапковски

Шсе гръмна.................
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

nadin написа:Аз съм я чела на английски. Не си спомням от къде я изкопах, но ако те интересува я имам в електронен вид.
Да беше на руски... :snif:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Asarina »

Аз съм на периоди.
В последно време четях само трилъри. Писнаха ми и сега минавам на фентъзи. Тази вечер свалих трийсетина, все препоръчани от вас в тази тема. :potekoha:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Asarina написа:Аз съм на периоди.
В последно време четях само трилъри. Писнаха ми и сега минавам на фентъзи. Тази вечер свалих трийсетина, все препоръчани от вас в тази тема. :potekoha:
Ако се заровиш здраво във фентъзито, половин година не ти мърда, Азарина :nod: :D ...

.........................................................

Сапковски определено е интересен не само като автор. По професия икономист (според мен несъвместима с въображението, необходимо за да пишеш фентъзи, но явно не е така), той работи като представител на търговска фирма и едва на 38 години публикува първия си разказ, а именно Вещер. Така започва сагата на Гералт от Ривия, Белия вълк. Според Уики поредицата се състои от три сборника разкази и пет романа. Подозирам, че това, което издателство Инфодар е издало през 1992/93 под формата на първи и втори том (Последното желание и Меч на съдбата), са именно тези три сборника, събрани в две книги. В тях определено си личи, че не става дума за единно произведение. Даже на моменти имах усещането за кърпежи, за отделни истории с един и същи герой, за различни негови приключения. И едва след като се разрових в нета, разбрах каква е работата. Останалите Кръвта на елфите, Време на презрение, Огнено кръщение, Кулата на лястовицата и двете книги Господарката на езерото са си завършени томове.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Asarina »

И от него копнах каквото намерих :dovolen:
https://chitanka.info/person/andrzej-sapkowski" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е информация за сайтове за сваляне.
http://www.digital.bg/novini/%D0%BE%D1% ... 48184.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Чета първи том на онази книга, за която си говорихме с Надин. За Фионавар ми е думата. На Гай Гавриел Кай

Изображение

Начииии... аз се кълнях в Кай, а сега трябва да кажа, че съм разочарована :eeeh: ... Неубедително, разхвърляно, неясно, с една дума слабо. Ама много слабо :snif: . Единственото оправдание, което го спасява е, че това му е първата книга (1984г.) и още не се е научил да пише така, както пише Лъвовете (1995г.). Надявам се втори и трети том да ми оправят вкуса от първия. Иначе ще кажа язък за барута - търсих ги по антиквари, поръчвах ги, вълнувах се като ученичка... За да се мешат днешната реалност с фентъзи в далечно минало или в други светове, трябва да си мноооого обигран писател. Не е достатъчно да имаш добра идея, изпълнението също трябва да е на ниво. Докато в първия том хаоса е тотален - петима студенти от Торонто са прехвърлени с друг свят, който е аналогичен с европейското средновековие. Младежите би трябвало да са напълно неадекватни, а те след кратък период на адаптация се заемат едва ли не да оправят бакиите на цял Фионавар. Па едни кралства, ама картата в началото под всякаква критика и не можеш да локализираш почти нищо, па битки отпреди хиляда години, ама никой не ти казва, че това са битки, само име се споменава, па богове, дет не знаеш, че всъщност са богове, па клики в дворцовите среди, ама няма и намек поради что така се случва, па различни раси, ама не знаеш, че това са раси де, па предсказания, дето звучат като всекидневие... Пълна лудница :shock: ! Ако не беше Кай, щях да го изхвърля с шутове :evil: ...

Ще почетем, ще видим :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от цер »

Привет и от мен
любими Робърт Джордан и колелото на времето дописано от Брандър Сандърс
една епопея една епоха според мен сравнимо само с Толкин
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

цер написа:Привет и от мен
любими Робърт Джордан и колелото на времето дописано от Брандър Сандърс
една епопея една епоха според мен сравнимо само с Толкин
Давай де, пиши повече, Цер! Имам нужда да бъда убедена да прочета Колелото и Мъглороден. Аз съм от ония твърдоглавци, дето все са наопаки и не харесват това, което се харесва на всички. Даже ПОЛ я четох преди сериала, ако бях изчакала, никога нямаше да я прочета.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”