Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Не мога да не споделя този цитат от Съдбата на Шута :!:

''— Вземи майка и детето й. Каквато и да било майка, човек или животно. Там ще видиш как това се осъществява на най-простото и най-инстинктивно ниво. Ако е склонен да се усъвършенства, човек може да разшири същата тази възприемчивост и към другите. Заслужава си, защото чрез нея се предава ниво на разбиране на другите, което прави омразата почти невъзможна. Рядко можеш да мразиш някого, ако го разбираш.''
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Гео не си сама :liubov2: голямата щерка си прецака електронния четец и взе моя. Малката взе, че го забрави на вилата и така се озовах на море без книги за възрастни :ufff: само с детска литература. Прочетох всичко налично. Препоръчвам тази, подходяща е за деца и пораснали деца също.

Кристофър Паолини поредицата е от 4 книги има я в Читанка. Интересното е че авторът е 16 годишен младеж.

https://chitanka.info/person/christopher-paolini

В книгите „Ерагон“ и втората част „Първородният“ се разказва за петнадесетгодишен ловец, на име Ерагон, който открива драконово яйце. От него се излюпва драконът Сапфира, който мисловно се свързва с Ерагон. С помощта на разказвача на истории Бром, момчето трябва да премине много опасности и премеждия. След като опасните създания Ра'зак разрушават фермата на момчето, и убиват чичо му, Ерагон решава да поеме по пътя на древните Драконови Ездачи. Впоследствие Бром се оказва драконов ездач, чиито дракон е бил убит. Ерагон получава видения за Аря, елфа, затворена в тъмница и я спасява, но Бром умира. Към момчето, дракона и полумъртвата Аря се присъединява Муртаг, който им става добър приятел. В това време злия герой — Галбаторикс иска да хване Ерагон и Сапфира. Галбаторикс притежава огромни армии, още две драконови яйца и вече никъде не е безопасно… но джуджетата и елфите са на страната на доброто.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Ихааа, колко се радвам, че се появи още един запален фентъзи-читател :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !!!
Супер предложение, Сръчкова, за мен този автор е непознат, а мра за драконови истории :tzeluvka: :gush: !

Само ще те помоля да не разказваш накратко фабулата (аз не четох всичко, само с едно оченце 8-) ), защото не е честно да се пускат такива спойлери - все едно да кажеш на четящ криминале кой е убиеца :o ... :lol: :lol: ;)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Гео, граф написа:Ихааа, колко се радвам, че се появи още един запален фентъзи-читател :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !!!
Супер предложение, Сръчкова, за мен този автор е непознат, а мра за драконови истории :tzeluvka: :gush: !

Само ще те помоля да не разказваш накратко фабулата (аз не четох всичко, само с едно оченце 8-) ), защото не е честно да се пускат такива спойлери - все едно да кажеш на четящ криминале кой е убиеца :o ... :lol: :lol: ;)
Това е само за зарибяване :tzvetoman: книгите са огромни и това е парченце от началото.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Мадам_Сръчкова написа:Това е само за зарибяване :tzvetoman: книгите са огромни и това е парченце от началото.
Е толкова ми трябва на мен :lol: ! Само да дочета още една тетралогия и една трилогия на Хоб и ще го захапя. Книгите вече са изтеглени :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Гео, граф написа:... Само да дочета още една тетралогия и една трилогия на Хоб и ще го захапя. Книгите вече са изтеглени :angelche:
Не се оказа толкова лесно - преди Хрониките на Дъждовните равнини открих една малка книжка, която принципно е преди Шутът и Убиецът, а именно Своеволната принцеса и Петнистия принц. Както и две новели, които предхождат Хрониките. Ако някой има интерес, мога да ги споделя на лични, защото съм криминален елемент, който чете незаконно преведени на руски книги - много ме е срам, ама не мога да спра :oops: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

Чета Ерагон на Кристофър Паолини. Оказа се, че автора е американец, а не италианец, както предполагах от името, макар че това няма значение за самата литература. Та значи момчето разказва история за дракони, за магии, за битки със злото, демек обичайните неща за едно фентъзи. Не напразно споменах, че разказва история - отишъл там, направил това, казал онова, а другия му отговорил едикаквоси, учителя му го научил да се бие и да прави магии, пък дракона бил син, някой откраднал яйцето, добрия Ездач превъртял и станал зъл крал на Империя... Без дух, без плам, без развиване на образите, без намек за философско осмисляне на случващото се, действието е в една плоскост, героите не са релефни, липсва им каквато и да било психологическа рамка, за убедителност дори не споменавам, няма драма, няма душевни терзания, няма гъдел детсъвика. За мен е слаба работа. Все си мисля, че добрия списувател освен да разкаже история, трябва да вложи и живот в нея, не ли? Е, младежа Кристофър Паолини не е успял да надскочи себе си на този етап. Ще ги дочета обаче. Ще му дам шанс да ми докаже, че е пораснал и овладял професията, защото има потенциал. Благодаря на Мадам Сръчкова за податката :tzvetentze: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Deleted User 2919 »

Ако намерите на български Джефри Дивер, прочетете.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Гео, граф »

alina написа:Ако намерите на български Джефри Дивер, прочетете.
Ние можем и на руски, Алина :nod: . Дай линк :arrow:

ПП. Не, не пускай податки в тази тема, тя е за фантастика и фентъзи, а Джефри Дивър е автор на криминалета. Има си друга аудитория :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Sci-fi, фентъзи, киберпънк и други дивотии

Мнение от Deleted User 2919 »

http://loveread.ec/read_book.php?id=18167&p=1" onclick="window.open(this.href);return false; Той има много книги, но тази намерих в раздел фентъзи, може би детектив, но не реален, измислен....Аз чета сега тази на стр.6 :dovolen: . Бих могла да препоръча Надежда Кузьмина , но струва за мен , че прекалява с еротичните сцени от време на време :D улива се..уж фантазия демек се разиграва буйно ..Иначе пише леко.http://book-online.com.ua/index.php?cat=2" onclick="window.open(this.href);return false; Дракони , мистика, любов..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 7, '16, 18:11, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”